האם ה-Xpria יחזיר את סוני לתחרות?

מכשיר הדגל של סוני לשנה זו, ה'אקספריה זי' (Xperia Z) לא יפסח על ישראל, בעצם המכשיר צפוי להגיע זמן קצת יחסית – לאחר שהוצג לפני כשלושה שבועות ב-CES 2013, תערוכת האלקטרוניקה שנערכה בלאס-וגאס בינואר השנה. המכשיר יגיע לקראת סוף חודש מרץ – תחילת אפריל (פסח) וצפוי להיות מושק אצל כל מפעילות הסלולאר המקומיות.

המכשיר שיחזיר את סוני לקדמת הבמה
ה'אקספריה זי' מהווה בעיניי רבים כ'קאמבאק' של החברה לאחר שלא הצליחה לתפוס נתח שוק משמעותי עם מכשירי אקספריה של השנה הקודמת, מכשיר הדגל לשנת 2013 עמוס בפיצ'רים חדשים לעייפה כמו: מסך בגודל 5-אינצ' ברזולוציית Full-HD, מצלמת 13 מגה-פיקסל, מעבד מרובע ליבה מסוג 'סנאפדראגון אס 4 פרו, זיכרון 2 ג'יגה ראם ועוד. המכשיר גם חסין למים בתקן IP57 כך גם אם הוא ייפול לבריכה הוא ימשיך לשרוד וכן הוא מסוגל לשרוד עד 30 דקות מבלי להינזק.

כאמור המכשיר צפוי לנחות אצל שלושת מפעילות הסלולאר הוותיקות אך מחירו עדיין לא ידוע, אך על-פי הערכות של נענע המכשיר יתומחר בדומה למכשירי הפרמיום של חברות אחרות כמו האייפון 5 והגלקסי אס 3, כך שתג המחיר צפוי לחוג סביב 4,000 שקלים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.