כמו שעון, סוני (Sony) תשיק ככל הנראה גם השנה בתערוכת MWC 2019 את המכשיר החדש שלה, שייקרא Xperia XZ4 ויגיע במספר מהדורות. גם השנה מכשיר הדגל יהיה בסימן הצילום ויציע מצלמה בעלת מצלמה עם הרזולוציה הגבוהה ביותר בשוק.

עד כה, ההובלה שמורה ל-Honor View 20 שמגיע עם מצלמת 48 מגה-פיקסל, שגם היא תוצרת סוני. אולם נראה כי החברה שמרה את הדובדבן שבקצפת לעצמה וכי Xperia XZ4 יגיע עם מצלמה של לא פחות מ-52 מגה-פיקסל (f/1.6).

החיישן החדש פועל בטכנולוגיה מוכרת בענף המשלבת מספר פיקסלים לכדי תמונה אחת. במקרה של XZ4 החיישן משלב 4 פיקסלים ל-1, כך שבפועל התמונה המופקת היא ברזולוציה 13 מגה-פיקסל, אבל זה גם נתון לבחירת המשתמש.

המצלמה של Xperia XZ4 אינה מסתפקת בחיישן בודד אלא מדובר במערך כולל המשלב שלושה חיישנים – מלבד החיישן הראשי, נוסף גם חיישן 16 מגה-פיקסל עם עדשת טלפוטו (telephoto) ומפתח צמצם f/2.6 וכן חיישן שלישי 0.3 מגה-פיקסל מסוג ToF, הנועד למדידת מרחקים וצילומי עומק.

המפרט של XZ4 לפי הדיווחים, יכלול מסך 6.5 אינץ' מסוג +QHD ביחס 21:6, שבב Snapdragon 855 עם זיכרון עבודה של 6 גיגה-בייט RAM ואחסון פנימי בנפח 128 גיגה-בייט. הסוללה תגדל ל-4,400 מיליאמפר ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסת פאי (Pie).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.