סוני (Sony), בסופו של דבר, כנראה מסרבת בכל זאת להצטרף למגמות העיקריות שקיימות בשוק הטלפונים כיום. גם אם Xperia XZ2 Premium נראה היה כמכשיר שמתקרב, התמונות הראשונות של ה-Xperia XZ3 שפורסמו לראשונה באתר MySmartPrice חושפות מכשיר עם סנטר רציני שמספיק כדי להדפיס עליו את שם החברה, בעיצוב שמזכיר מאוד את עיצוב ה-2.5D הקלאסי, ועם מצלמה אחת מאחור אחרי שב-XZ2 Premium כבר היו שתיים. בנוסף חיישן טביעות האצבע מאחור נמצא ממש באמצע הגב, נמוך מאוד לעומת רוב המכשירים בשוק.

המצלמה, דרך אגב, אמורה לפי הדיווחים להיות מבוססת על חיישן של סוני בגודל 19 מגה-פיקסל. מתחת למבזק כפול הגוונים יש חיישן נוסף שכנראה משלב NFC עם לייזר למיקוד אוטומטי ומהיר של התמונה המצולמת.

שאר פרטי התצורה מצביעים פחות או יותר על מכשיר דגל סטנדרטי: המסך מקדימה הוא בגודל 5.7 אינץ' ברזולוציית +FHD, המערכת על שבב היא Snapdragon 845, הזיכרון הוא 6/128 גיגה-בייט. הרחבת הזיכרון תאפשר כרטיס זיכרון בנפח של עד 400 גיגה-בייט, והוא כנראה ישולב במקום אחד משני כרטיסי הסים במגירה ששניהם דרך אגב תומכים ב-4G. הסוללה היא בגודל של 3,240 מילי-אמפר/שעה.

Xperia XZ2, כשהושק בשנה שעברה, נמכר בתחילת בכ-800 דולרים. אפשר להעריך שזה יהיה גם פחות או יותר המחיר של ה-Xperia XZ3. לפי ההערכות סוני תציג אותו ב-IFA 2018.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.