אמנם החברת הגדולות כבר החלו אמש בסבב ההכרזות שלהן, אך רק היום נפתחה באופן רשמי תערוכת MWC 2016 בברצלונה. במסיבת עיתונאים שערכה הבוקר (ב') בחרה סוני (Sony) להכריז על שלושה מכשירים מסדרת אקספריה ועל סדרת מוצרי קונספט. שלושת המכשירים צפויים להגיע לשווקים בקיץ הקרוב.

כהרגלה של סוני, בחרה החברה לפנות לשלושה שווקים: לשוק הנמוך הוצג ה-Xperia XA, לשוק הבינוני ה-Xperia X ועבור השוק הגבוה הוכרז ה-Xperia X Performance. גם המפרט הטכני עודכן בהתאמה: 2GB זיכרון עבודה (RAM) ומעבד Helio P10 של מדיה-טק עבור מכשיר ה-XA, ו-3GB עבור מכשירי ה-X וה-X Performance. ה-X עובד עם מעבד Snapdragon 650 ואילו ה-X Performance עובד עם Snapdragon 820.

Sony Xperia X logo

המצלמות של סוני נשארו טובות כשהיו: במכשירי שוק הביניים והשוק הגבוה ישנה מצלמה אחורית ברזולוציה של 23 מגה פיקסלים ו-13 עבור הקדמית. במכשיר ה-XA ישנה רזולוציה של 13 מגה פיקסל למצלמה האחורית, ו-8 מגה פיקסל באחורית. למצלמות התווסף מנגנון מיקוד היברידי המסוגל לעקוב אחר אובייקט מצולם ולנבא לאן הוא יזוז. כך ניתן לקבל תוצאות צילום טובות יותר בסיטואציות סופונטיות.

גם יכולות הסוללה השתפרו וכעת, במכשירי ה-XA וה-X ניתן ליהנות משני ימי שימוש בזכות תוכנת ניהול סוללה מתקדמת. גם טכנולוגיית "טעינה מסתגלת" (adaptive charging) תאפשר הארכת תוחלת הסוללה פי שניים.

קאזאו היראיי, נשיא ומנכ"ל חברת סוני, פתח את מסיבת עיתונאים וציין עד כמה החברה מעוניינת להוסיף ערך אמוציונלי במוצריה: "סוני מתמקדת בהענקת ערך אמוציונלי יחד עם פונקציונליות", אמר. לאחר מכן עלה לבמה הירוקי טוקוטי, נשיא ומנכ"ל סוני מובייל העולמית והציג את המכשירים.

קרא עוד:  סמסונג מאשרת: עדכון האנדרואיד 10 לא יגיע ל-Galaxy S8 ו-Note 8

https://www.youtube.com/watch?v=AtUBeFiWi8Q

מוצרי קונספט

מלבד שלושת המכשירים הציגה סוני מספר מוצרי קונספט מסדרת אקספריה: Xperia Eye – מצלמה מזערית המתלבשת לדש הבגד או נתלית על הצוואר וכוללת עדשת 360 מעלות, Xperia Projector – מקרן ביתי זעיר שיגיב למחוות קול ותנועה ועוד.

אולם המוצרים שכן ייצאו לשוק הם דיבורית בלוטות' לרכב ואוזניית בלוטות': האוזניה, Xperia Ear, תשמיע למשתמש מידע קולי הכולל התראות, חדשות, יומן פגישות ועוד. הדבר יתבצע באמצעות אפליקציה ייעודית. עוד הכריזה סוני על Bluetooth RM-X7BT שהיא דיבורית אישית המחוברת ליחידת שליטה לרכב.

מכשירי הסלולר מגיעים בארבעה צבעים: לבן, שחור גרפיט, זהב ליים וזהב ורוד והם יגיעו לשווקים החל מקיץ 2016.

https://www.youtube.com/watch?v=-BEMxbjhyMM

https://www.youtube.com/watch?v=n0B_lGEqTy4

Sony Xperia X

Xperia X של סוני אשר הוכרז בתערוכת הסלולר בברצלונה הוא מכשיר יחסית קומפקטי עם מסך של 5 אינץ' ברזולוציית 1080p. הוא מצוייד במצלמת סלפי איכותית בעלת חיישן של 13 מגה פיקסל ומצלמה אחורית עם חיישן של 23 מגה פיקסל. המכשיר מבוסס על שבב Snapdragon 650 עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון RAM וסוללה בהספק 2620mA ומריץ את גרסת Android 6.0.1 Marshmallow.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.