נדמה שסוני היא השמרנית מבין יצרניות הסלולר בשנים האחרונות. אתמול בבוקר (ב') השיקה החברה את הדור הבא של מכשירי האקספריה (Xperia) וזו מכונה סדרת אקספריה X. מלבד המפרט הטכני שהשתפר ומלבד העובדה שהמכשיר כעת עשוי מתכת, סוני לא ערכה שינויים רבים ביחס לדורות הקודמים של הסדרה, לפחות בכל הקשור לצורה החיצונית ולממשק. אנחנו היינו במסיבת העיתונאים בברצלונה, שיחקנו קצת עם המכשירים וזו ההתרשמות שלנו.

סוני הציגה שלושה מכשירים מסדרת האקספריה X: מכשיר לשוק הנמוך-Xperia XA, לשוק הבינוני ה-Xperia X ועבור השוק הגבוה הוכרז ה-Xperia X Performance. זיכרון עבודה (RAM) של 2GB ומעבד Helio P10 של מדיה-טק עבור מכשיר ה-XA, ו-3GB עבור מכשירי ה-X וה-X Performance. ה-X עובד עם מעבד Snapdragon 650 ואילו ה-X Performance עובד עם Snapdragon 820. המסך בכולם הוא בגודל 5 אינץ' ברזולוציית 1080p, פרט ל-XA שהוא ברזולוציית 720p.

Sony Xperia X pink

נראה שסוני החליטה להמשיך עם קו העיצוב מהדורות הקודמים: עיצוב מלבני, מאסיבי אך גם יוקרתי. סוני נטשה את גב הזכוכית שאפיין את הדורות הקודמים וכעת מדובר בגב מתכתי. בלטו במיוחד צבעי המכשירים: כשהם מוצגים יחדיו הם יוצרים קולקציה מעניינת המורכבת מלבן, שחור גרפיט, זהב ליים וזהב ורוד. כן ציפינו לטוויסט קצת יותר משמעותי בעיצוב, משלא קיבלנו אותו קצת התאכזבנו. הקימור של המסך בדפנות המכשיר נראה מרשים ומעוצב למדי, כאשר המסגרת דקיקה מאוד וכמעט שלא נראית ב-XA, מה שהופך אותו למכשיר יפיפה ומרשים לכל הדעות.

קרא עוד:  וואווי תקנה מודמים ל-5G ממדיה-טק לשילוב במכשירי ביניים

ניסינו גם את המצלמות ושוב נותר לנו להוריד בפני סוני את הכובע: מדובר במצלמות איכותיות עם רזולוציה גבוהה וחיישנים איכותיים. באמצעות מנגנון מיקוד חדש שיפרה סוני את איכויות הצילום הספונטני המכונה Object Tracking העוקב אחר האובייקטים בתמונה לאחר סימונם. בסוני גם מבטיחים כי צריכת הסוללה שופרה, כמו גם מנגנון טעינה חדש.

נראה כי סוני ניסתה להסיט את תשומת הלב מהחידושים המעטים במכשירי הסמארטפון שלה, ולכן הציגה כמה מכשירי קונספט ושתי דיבוריות אישיות. אז כן, מוצרי nקונספט הם דבר מסקרן אך פחות מעניין מבחינה פרקטית בעתיד הקרוב. ומה בדבר מוצרי הבלוטות' שהושקו? אלה יספקו התראות בזמן אמת, התקן אחר יזרים מוזיקה באמצעות יחידה שתישאר ברכב ובכלל – כל אלה אמורים לסייע לנו להתמודד עם העומס היומיומי בכמה שפחות מאמץ.