רק שנה עברה מאז השיקה סוני (Sony) את הטאבלט הראשון שלה, ה- Sony Tablet S וזה נראה כי  הענקית היפנית חוזרת ומנסה את מזלה בשוק הטאבלטים הדורסני. במסגרת תערוכת IFA 2012, הציגה החברה את הטאבלט הבא שלה, העונה לשם  Xperia Tablet S, סוני בחרה שלהרחיב את מותג הXperia שלה, שעד עכשיו נכלל במכשירי סמארטפון בלבד, אך עכשיו גם בטאבלט החדש.

המבנה העיצובי ב- Xperia Tablet S  נשאר בדומה לגרסה הקודמת, וכוללת שיפורי עובי ומשקל קלים, במפרט המכשיר נוכל למצוא את מסך ה-ISP בגודל 9.4 אינצ' בעל רזולוציה של 1280×800, מעבד מרובע ליבה בפלטפורמת ה-Tegra 3, מצלמות אחורית וקדמית ברזולוציות של 8 ו-1 מגה פיקסל (בהתאמה) וכן  גם חיישן אינפרה אדום לשימוש במכשיר כשלט רחוק למוצרי סוני.  הטאבלט החדש יגיע בנפחי אחסון של 16GB, 32GB וכן 64GB ויריץ את מערכת האנדרואיד בגרסת ה-ICS 4.0.

סוני לא עצרה כאן ואף הוסיפה לרכישה אופציונלית מספר אביזרים נלווים כגון נרתיק המשלב מקלדת, וכן תחנת עגינה – שניהם במחירים של $99, מחירו של הטאבלט החדש מתחיל ב-399 דולרים לגרסה הבסיסית של הטאבלט הכוללת נפח זיכרון של 16GB וכלה בגרסת 64GB עליה תשלמו 599 דולרים, הטאבלט יתאפשר לרכישה החל מתאריך ה-7 לספטמבר בשווקים נבחרים.

זה נראה כי סוני משיקה את המכשיר החדש מסיבת "יציאת ידי חובה" בלבד, מהלך הזכור לנו גם מסמסונג, כאשר השיקה את ה-Galaxy Tab 10.1 -2 כמעט ללא שינויים, עם מחיר התחלתי של $399 וגרסת ICS 4.0 מהקופסה (שככל הנראה תתעדכן בעתיד לגרסת ה-Jelly Bean), לנו קשה לראות את ה-Xperia Tab S כובש את טבלאות המכירה ומצליח לאחוז בנתח שוק מיוחד.