שבועיים לאחר סיום תערוכת הסלולר בברצלונה, סוני מכריזה על מכשיר חדש  והפעם זה ה-Xperia Sola, (שעל פי השמועות בעבר נקרא-MT27i Pepper). המכשיר מתהדר בעיצוב יוקרתי ומכוון לשוק הביניים פלוס כאשר הוא מגיע עם מסך בגודל 3.7 אינץ' ברזולוציית 480×854 מסוג-Capacitive ומעבד כפול ליבה 1GHz.

עכבר וירטואלי
סוני מצרפת למכשיר 3 תכונות מעניינות, והראשונה היא טכנולוגיית "המגע הצף". זוהי טכנולוגיה המאפשרת למשתמשים לדפדף באתרים (במהלך גלישה באינטרנט) ולנווט בדף וכל זה מבלי לגעת במסך. האצבע הופכת לעכבר וירטואלי וכדי ללחוץ על קישור יצרך המשתמש ללחוץ על המסך. (סרטון הדגמה בהמשך) התכונה השנייה היא "תגים חכמים" אלו יהיו תגים (סוני מצרפת שניים כאלו באריזת המכשיר) שיכללו רשימה של יישומים שניתנים להגדרה ע"י המשתמש וכדי להשתמש בהם צריך פשוט לסרוק אותם באמצעות המכשיר הודות לשבב ה-NFC הכלול בתוכו. סוני אומרת כי כל תג כזה יתמוך בעד 10 פקודות שונות, לדוגמה: תג אחד יכול להיות מיועד לשימוש  בסלון, וכאשר המשתמש יסרוק אותו הוא ידע להפעיל את ה-WI-FI, את יישומי Google ותחזית מזג אוויר מעודכנת. תג נוסף יכול להיות שימושי בחדר השינה, סריקה עליו תוודא שהמכשיר עובר למצב שקט והשעון המעורר מופעל. התכונה השלישית שהמכשיר מציע היא טכנולוגיית-Sony xLOUD, להגברת עוצמת השמע ללא עיוותים. סוני מבטיחה שבאמצעות הטכנולוגיה הזאת נקבל איכות צליל טובה ומשופרת בזמן האזנה למוזיקה.

קרא עוד:  מעבד מסתורי של קוואלקום הופיע ב-Geekbench. האם זה Snapdragon 865?

עוד במכשיר גם נמצא זיכרון פנימי של 8GB עם אופציה להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון, 512MB זיכרון RAM, מצלמת 5 מגה-פיקסל עם יכולת וידאו של 720p, וסוללה 1320mAh.

הדבר היחיד שמכשיר ה-Xperia Sola לא מציע הוא (Android 4 (ICS והוא צפוי להגיע עם אנדרואיד 2.3 (GingerBread), אך סוני מבטיחה כי עדכון לגרסה העדכנית ביותר של אנדרואיד יגיע בקיץ. המכשיר יהיה זמין בצבעים לבן, שחור ואדום ויגיע לחנויות ברבעון השני של 2012.