אמש השיקה ברס אלקטרה, את מותג סוני בישראל ויחד גם את מכשירי ה-Xperia החדשים. הראשון שיראה אור בארץ הוא ה-Xperia S, מכשיר הדגל של החברה המחודשת המציג מפרט עדכני ועיצוב מחודש.

מיתוג מחדש
סימני סוני אריקסון עדיין ניכרים על המכשירים שאחזנו ביד, שאריות של החברה המשותפת שמראה כי החברה החדשה לא שונה בהרבה מקודמתה. יש לנו לוגו חדש על המכשיר, וכן ראינו עיצוב אחיד לליין המכשירים החדש של סוני מובייל, גם אלו שהוצגו מדגמי Xperia P ו-Xperia U. חייבים להודות שדווקא הדור הקודם, ה-Arc קסם לנו יותר שכן הוא דק וסקסי מכל מכשיר שהוצג בזמנו וגם בהשוואה למכשירים החדשים ולא בטוח כמה התוספת של התאורה שבתחתית המסך תתקבל באהדה אצל המשתמשים.

בסדרת Xperia החדשה, סוני התמקדה תחילה במסך, שם התחרות המתמקדת בין החברות כאשר ה-Xperia S מגיע בגודל של 4.3 אינצ' ברזולוציה של 1280×720 ועם 342ppi. לשם השוואה, מסך ה-iPhone 4S מגיע ברזולוציה של 960×640 עם 330ppi, כך שמדובר במסך איכותי למדי ובנוסף הוא מבוסס על Sony Mobile BRAVIA Engine וכן הוא חסין לשריטות.

בצד הביצועים דווקא, סוני לא בולטת במיוחד, ולא נראה כי היא תוכל להציב תחרות אמיתית ל-HTC One X מרובע הליבות, וה-Galaxy S III שעדיין לא הושק ויגיע (על פי הערכות) גם כן עם מעבד דומה, לפחות לא תחרות ברמה השיווקית. ה-Xperia S מביא מעבד כפול ליבה Dual-core 1.5 GHz יחד עם 1GB RAM ומעבד גראפי Andreno 220. בנוסף ישנו זיכרון לאחסון 32GB, יציאת HDMI חריץ microSIM.

קרא עוד:  נוביה חשפה באופן רשמי את Z20 כפול המסכים ותצורה גבוהה

מצלמה איכותית
בקצה העליון בגב המכשיר ממוקמת המצלמה, ומהמעט שיכולנו לבדוק אותה (חכו לסקירה המלאה) היא מספקת איכות טובה למדי, זאת בזכות חיישן 12 מגה פיקסל מסוג Exmor R של סוני, יחד עם צילום וידאו 1080p. מספר תמונות שצילמנו באירוע הציגו איכות טובה והצבעים יצאו טובים למדי, גם במקום סגור, ואילו הוידאו סיפק איכות לא פחות טובה. דגימות תמונות כאן בהמשך ודגימת וידאו אצלנו בערוץ הטיוב.

    

דבר נוסף שסוני מובייל הדגישה היא יכולת ה-NFC של המכשיר, אך כאן נראה כי ברס לוקחת את הטכנולוגיה צעד אחד קדימה בארץ ומנסה לקדם זאת באמצעים שונים. כך הוצג כיצד אפליקציית ה-GPS מופעלת בעת העברת המכשיר על תגית NFC שברכב וביצוע פעולות שונות עד כדי (בשאיפה) רכישת מוצרים בחנויות. אין עדיין פרטים או אילו פתרונות נראה מצד סוני בארץ, אך זה בהחלט צעד מבורך.

אך מעבר לנתונים היבשים, המכשיר מחביא מתוכו מגוון עשיר של מוזיקה, וידאו וסרטים מבית Sony Entertainment, דבר שיכול להבליט את היכולות של סוני ולהביא חוויה חדשה למכשירי החברה אולם בפועל, הדבר לא כל כך פשוט בכל הקשור לשוק הישראלי, ויש לכך עוד עבודה רבה של ברס בכל הקשור לזכויות יוצרים ותמלוגים. אך אם הדבר יצליח, זה יכול להביא את סוני מובייל בישראל למקומות אחרים לגמרי. ה-Xperia S מיועד לצאת בחודש הבא (אפריל) ברשתות הסלולר כשעדיין לא ידוע מהו מחירו ובאילו רשתות הוא יימכר ואליו יצטרפו Xperia P ו-Xperia U שיגיעו מעט אחריו.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציג טכנולוגיה מהפכנית בתחום הסוללות למכשירים ניידים

וידאו: Xperia S

 

* בשל הזמן המועט עם המכשיר לא הייתה אפשרות לספק סקירה מלאה ולעבור על כל הפיצ'רים השונים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.