בין שלל ההכרזות של חברת סוני (Sony) בכנס MWC 2017, הציגה החברה גם קונספט לאוזניות אלחוטיות חדשות בעלות עיצוב מעניין וחלול, אשר למעשה מאפשרות גם להאזין למוזיקה וגם להקשיב לסביבה החיצונית באותו הזמן. סוני מכנה אותן Xperia Ear Open-Style, ואף משלבת בתוכן את העוזרת האישית הווירטואלית שלה Xperia Assistant.

האוזניות משתמשות בעיצוב שלהם כדי להוליך סאונד ישר לתעלת האוזן, באמצעות מוליך בצורת C שמעביר את הצלילים ישירות לטבעת היקפית, אשר מותאמת במיוחד לצורת האוזן הפנימית. באמצעות ויברציות שמהדהדות אל הגולגולת מסוגלת הטבעת להעביר את הצלילים שמופקים מהאוזניות, ובו בזמן לא לחסום את הסאונד החיצוני של העולם שחודר מבעד לטבעת. התוצאה נשמעת מבלבלת, כאילו הסאונד מתקיים באוויר הפתוח וכל האנשים מסביב יכולים לשמוע אותו, בדומה לסאונד שבוקע מרמקול חיצוני. יחד עם זאת, כאשר אדם משתמש באוזניות לא ניתן לשמוע מבחוץ למה הוא מאזין.

סוני טוענת כי האוזניות מיועדות לאנשים שעוסקים בפעילות גופנית כמו ריצה, בה חשוב להיות מודעים לסאונד שמסביב, כמו גם לאנשים שמעוניינים לתקשר עם העוזרת הווירטואלית בסביבה משרדית מבלי לאבד קשר לעולם החיצון. לפי החברה, ניתן באמצעות האוזניות להאזין לשיר רקע בעודנו מבצעים פעולות משרדיות פשוטות כמו שיחה עם קולגה או השתתפות בפגישה, מבלי שהמוזיקה תפריע לתפקוד.

סוני מבטיחה כי כאשר האוזניות יושקו באופן רשמי, הן יתמכו גם ב-Google Assistant ויאפשרו גם פעולות כמו ניווט, הקלטת תזכורות קוליות ועוד. החברה לא חשפה נתונים טכניים על האוזניות, כמו מה גודל הסוללה שבהן או אילו חיישנים הן מכילות.

קרא עוד:  עונת הרחצה נפתחה: 5 רמקולים שתוכלו לקחת לים או לבריכה

https://youtu.be/6pED3AGYOj4