סוני (Sony) העלתה סרטון וידאו להדגמת יכולות הצילום של ה-Xperia 1, מכשיר הדגל החדש של החברה הצפוי להגיע למדפי החנויות בחודש הבא. זהו המכשיר הראשון של סוני המצויד במערך של שלושה חיישני מצלמה בצידו האחורי, והסרטון מדגים היטב את ההבדלים בין שלושת החיישנים: שלושתם מצלמים ברזולוציה זהה (12 מגה-פיקסל), אך המערך כולל חיישן לצילום תמונות רחבות, חיישן ״רגיל״ המתאים לרוב המצבים, וחיישן המספק זום אופטי כפול 2.

https://www.youtube.com/watch?v=S5cQKAQryak

מערך הצילום הייחודי הוא גם הראשון בעולם שמצויד במיקוד אוטומטי על עיניו של האדם המצולם (Eye AF), תכונה שהייתה עד כה בלעדית לכמה מהמצלמות המקצועיות של סוני. בסוני טוענים כי מהנדסים מהצוות בחברה האחראי על פיתוח מצלמות קולנוע לקחו אף הם חלק בתהליך התכנון של המכשיר, והתוצאה היא צילום יציב במיוחד בקצב של 24 תמונות לשנייה באיכות 4K HDR, כמו גם כלי עריכה מתקדמים במיוחד.

פרט לכך, מצויד המכשיר במסך OLED בגודל 6.5 אינץ׳, איכות 4K HDR וביחס רחב במיוחד של 21:9, מעבד Snapdragon 855 של קוואלקום (Qualcomm), שישה גיגה-בייט זיכרון עבודה, 128 גיגה-בייט לאחסון קבצים עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיסי microSD, סוללה בנפח 3300 מיליאמפר/שעה ומערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 9 (Pie). המכשיר גם עמיד במים בתקן IP65, וכולל סורק טביעות אצבע במשולב בכפתור ההפעלה בצידו הימני. עבור גיימרים, מציעה סוני את ה-Game Enhancer, תפריט ייעודי להפעלת משחקים המתעדף את חומרת המכשיר עבור ביצועים, וחוסם התראות בכדי לא להפריע במהלך המשחק.

קרא עוד:  שווה צפייה: ההיסטוריה של מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים ב-3 דקות