עושה רושם כי מערכת ההפעלה Android Wear, שהוכרזה לאחרונה על ידי גוגל (Google), תוטמע בשעונים חכמים רבים, כמו גם במכשור לביש נוסף. אמנם לאחר שמוטורולה ו-LG הכריזו על שעונים חכמים שיריצו את המערכת החדשה, מודיעה סוני (Sony) כי היא דבקה במערכת ההפעלה העצמאית שפיתחה עבור השעונים החכמים שלה, וכי היא לא מתכוונת לשלב את ה-Android Wear במוצריה.

במקום זאת מתכננת סוני להמשיך ולפתח את מערכת ההפעלה העצמאית שלה, מערכת המבוססת על אנדרואיד ומלווה את המכשור הלביש של החברה כבר זמן רב, בעיקר בשעוני ה-SmartWatch. "כבר השקענו זמן ומשאבים בפלטפורמה הזו, ואנו נמשיך בכיוון הזה", אמר ראבי נוקלה, ראש הזרוע האמריקנית של סוני, בראיון שהעניק לאתר CNET.

עם הצהרה זו מתכוונת סוני שלא לזנוח את האפליקציות הרבות שפותחו עבור השעונים החכמים שלה ועליהן עובדים מפתחים בכל העולם. בנוסף, משמעות ההצהרה של סוני היא שמערכת ההפעלה עבור המכשירים הלבישים שלה רק תלך ותשתפר, ומי יודע, יתכן וצפויות לנו עוד הפתעות בתחום הזה, תחום שבו סוני היתה מבין החלוצות והשיקה מוצרים לבישים לשימוש ההמון כבר לפני זמן רב. בכל זאת מדגיש ראבי נוקלה כי שיתוף הפעולה הכללי עם גוגל בכל הנוגע למוצרים אחרים, עומד להמשיך כפי שהיה עד היום.

קרא עוד:  סוני חשפה פרטים ראשונים על PlayStation 5

ה- Android Wear, מערכת ההפעלה של גוגל המותאמת למוצרים הלבישים, הוכרזה בשבוע שעבר ותופץ בשיטה הדומה לזו הנהוגה בשוק הטלפונים החכמים. יצרן המעוניין לשתף פעולה עם גוגל, מפתחת המערכת, יוכל להתאים את החומרה שהוא מייצר לעבודה מיטבית עם מערכת ה-Android Wear. כך שמרבית התכונות העיקריות יהיו דומות בין שעון חכם אחד לשעון חכם אחר, לדוגמה. התכונות תהיינה מבוססות על שירות ה-Google Now: כמו היכולת בביצוע שיחות, שליטה במוזיקה, עידכונים מהרשתות החברתיות ועוד.

LG ומוטורולה הכריזו כאמור על כוונתן להטמיע את המערכת של גוגל במוצרים לבישים עתידיים שלהן, וסביר להניח כי בקרוב נקבל אישורים רשמיים מחברות נוספות על מכשור לביש עליו הן עובדות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.