ישפר, נציגת סוני בישראל, מציגה את Sony VAIO X, מחשב אולטרה נייד דקיק וקל במיוחד. הוא נחשב לאחד המחשבים הניידים הקלים עולם שכן משקלו עומד על 700 גרם בלבד (!) למסך 11.1 אינצ', זאת בהשוואה למחשבי נטבוק 10 אינצ' שמשקלם הממוצע עומד על 1.2 ק"ג.

בצד המפרט, המחשב מבוסס על מעבד Atom Z550 2.0GHz, ומגיע עם זיכרון 2GB, כונן 64GB SSD, מקלט GPS וקישוריות WiFi/Bluetooth, סוללה לעד 3.5 שעות ואפשרות לתוספת סוללה מורחבת המחזיקה אותו בחיים עד 14 שעות עבודה. את המחשב ראינו באירוע ZAP parade ובהחלט התרשמנו לטובה. הוא כל כך דק וקל, שנדמה שאנו אוחזים בקופסת פלסטיק קטנה. עיצובו מיוחד ושונה ממחשבים ניידים אחרים, עוביו הדק (1.4 ס"מ) מרשים ובולט בשטח. אבל סוני כמו סוני, על האיכות משלמים – והרבה. מחירו יעמוד בארץ סביב 8,000 ש”ח כשיושק בהמשך השנה, הכולל רשיון ל-Windows 7 Home Premium. יש לזכור כי כונן SSD הוא פריט יקר עדיין בהשוואה לדיסק קשיח סטנדרטי, אחד הדברים שגורמים למחירו לעלות (אבל לא רק) ביחס למחשבים הנמכרים כיום, אך אנו מאמינים כי לא מעט לקוחות ימצאו לו בית חם. המחשב הושק בכנס ZapParade, שגם גם ראינו וצילמנו אותו בתמונות שבהמשך.

ה-VAIO X הוא מקבילו של ה-VAIO P, מחשב אולטרה נייד שהושק בשנה שעברה ונחשב לקטן מסוגו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.