סוני חשפה היום מחשבי אולטרה בוק חדשים מסדרת ה-VAIO T, אשר מגיעים בשתי גדלים 11 ו-13.3 אינץ' ויושק החודש. מדובר בכניסתה הראשונה של סוני לשוק מחשבי האולטרה-בוק  שבו כבר מככבים שחקנים רבים כדוגמת Asus ZenBook, Samsung Series 5 ואחרות ולמרות שהמכירות חלשות יחסית, אינטל מאוד אופטימית ומאמינה כי השוק יגדל.

כיאה למחשבי אולטרה-בוק, המחשב מגיע בעיצוב יוקרתי עם חיפוי אלומיניום אולם הוא יהיה עבה יותר ביחס למחשבים אחרים, ויעמוד על עובי של 17.88 מילימטרים, נוסף לכך גם המשקל, שגם הוא לא מן הקלים ויעמוד על 1.6 ק"ג, אך כפי הנראה זה לא מה שיפריע לרוכשים הפוטנציאלים. בקרביי המחשב נוכל למצוא מעבד Intel Core i3 2367M Sandy Bridge, ולחסרון אפשר לציין כי זה לא מעבד ה-Ivy Bridge, הסדרה החדשה של מעבדי אינטל שהושקה החודש בחנויות. בנוסף הוא יכיל 4 ג'יגה  של זיכרון ראם, כרטיס מסך מסדרת Intel HD 3000, ודיסק קשיח בגודל 320 ג'יגה, אשר תהייה אפשרות לבחור בין דיסק קשיח, SSD או משולב (היברידי). עוד הוא מגיע עם החיבורים הסטנדרטיים: בלוטות' 4.0, WiFi b/g/n, מצלמה קדמית, HDMI, קורא כרטיסי זיכרון וחיבור רשת.

בדגם ה-13.3 אינץ' הרזולוציה תעמוד על 768X1366, בעוד שסוני לא הזכירה מה תהייה הרזולוציה של הדגם הקטן יותר. יחד עם זאת סוללת המחשב אמורה לספק עד 9 שעות עבודה לדגם ה- SSD אשר נחשב יותר חסכוני בצריכת חשמל, וקצת פחות לדגם השני.

קרא עוד:  סוני שחררה טיזר ל-IMX686 - חיישן באבחנה של 60 מגה-פיקסל שישולב בטלפונים ב-2020

סוני עוד לא ציינה מה יהיה מחירו של ה-VAIO T, אך נדע זאת במהלך החודש הקרוב שבו היא צפויה להשיקו.

כתב: רועי אליצור.