בגב של Xperia 1 II, מכשיר הדגל החדש של סוני (Sony), יש 'רק' שלוש מצלמות שמבוססות על חיישני ה-Exmor Rs של החברה, לצד חיישן מרחק בתלת-ממד וקביעת מוקד תמונה, אבל הטלפון הזה ממוקד מאוד בצילום. למעשה, מערך הצילום שמשתמש בעדשות של צייס (Zeiss) פותח יחד עם המהנדסים שפיתחו את סדרת מצלמות ה-Alpha 9 כדי להביא ממד של צילום מקצועי.

אחד ההיבטים של כך הוא יכולת התמקדות אוטומטי על עין של מצולם אנושי או בעל חיים, יכולת צילום רציפה של תמונות בקצב של עד 20 פריימים/לשנייה עם שמירה על מיקוד אוטומטי ועל חשיפה אוטומטית, מנוע מיוחד למיקוד אוטומטי ביום ובלילה ובתנועה, ועוד. למעשה הטלפון יכול גם לשמש כמסך עבודה משני עבור מצלמות ה-Alpha 9 עם אפליקציה מיוחדת שמאפשרת שליטה אלחוטית על המצלמות.

Image result for Xperia 1 II

כל שלוש המצלמות מצוידות בחיישן בגודל 12 מגה-פיקסל. הראשית, שהיא דווקא אחרונה בספירה מלמעלה, מציידת ב-IMX555 עם גודל חיישן של "1/1.7 אורך מוקד של 24 מ"מ, מפתח f/1.7 וזווית צילום של 82 מעלות. הוא גם מלווה במייצב תמונה אופטי כמו גם העדשה שמציעה מפתח של f/2.4 עם אורך מוקד של 70 מ"מ ותמיכה ב-PDAF. המצלמה השלישית מציעה אורך מוקד של 16 מ"מ, מפתח f/2.2 וזווית צילום של 124 מעלות. המצלמה הקדמית מצוידת בחיישן 8 מגה-פיקסל עם זווית צילום של 84 מעלות ומפתח f/2.2.

מעבר לכך יש גם מכשיר, ויש לו מסך ביחס היבט של 21:9 שנמתח על מסך OLED בטכנולוגיית CinemaWide וברזולוציית 4K. יש גם ציפוי Gorilla Glass 6. סוני הוסיפה כי המסך תומך בטכנולוגיה למניעת טשטוש בתמונות בזמן תזוזות מהירות בתצוגה, ושזה זהה לקצב רענון של 90 הרץ.

המעבד הוא Snapdragon 865, וכן זה אומר באופן אוטומטי שיש מודם 5G בסביבה, וסוני מציעה את Xperia 1 II עם 8/256 גיגה-בייט זיכרון והרחבה עם כרטיס microSD של עד 1 טרה-בייט לכל היותר.

סוני השקיעה גם בצד האודיו עם מערכת רמקולים קדמית המבוססת על Dolby Atmos ועם טכנולוגיה שהיא מכנה Reality Audio שמציע קול היקפי ב-360 מעלות בעת שימוש באוזניות בחיבור 3.5 מ"מ.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 10, יש סוללה בנפח של 4,000 מילי-אמפר/שעה שלפי החברה תומכת בטעינה מהירה וגם בטעינה אלחוטית. יש גם תמיכה ב-IP65/68, מצבי משחק ייעודיים כולל תמיכה בבקר ה-DualShock 4 של PlayStation, בלוטות 5.1, WiFi 6 וגם חיישן טביעות אצבע שנמצא בצד המכשיר.

המחיר טרם ידוע כמו גם מועד ההשקה בפועל.