תערוכת האלקטרוניקה בלאס ווגאס פותחת עם הכרזה של מכשיר דגל חדש לסוני. ה-Xperia Z שדלף לא מכבר הוא מכשיר מעודכן ומשודרג כפי שקיווינו לראות מהחברה, ומדובר בסמארטפון אנדרואיד 5 אינצ’ הראשון של החברה.

הוא מגיע ברזולוציה של 1920×1080 ב-441ppi, בדומה למכשיר ה-Butterfly או ה-Droid DNA של HTC, ועם זכוכית Gorilla Glass עמידה לשריטות, מעבד מרובע ליבות 1.5GHz Snapdragon, זיכרון 2 ג’יגה ראם ומצלמה 13 מגה פיקסל של סוני כמובן. הוא גם חסין למים בתקן IP57 כך גם אם הוא ייפול לבריכה הוא ימשיך לשרוד (מישהו אמר Liquipel?). כמה הוא חסין? על פי הוידאו של SlashGear הוא עמיד ביותר, ומסוגל לשרוד עד 30 דקות מבלי להינזק.

סוני גם הטמיעה חיישן מצלמה איכותי, ומלבד ה-13 מגה פיקסל הוא תומך בצילום וידאו fHD וצילום מהיר של עד 10 תמונות לשנייה ומגיע גם עם סוללה בנפח 2,330 מיל אמפר כשמשקלו הכולל עומד על 146 גרם. יחד איתו חשפה החברה את דגם ה-Xperia ZL המיועד להיות מעט זול יותר כאשר הוא מגיע עם אותם יכולות ומסך זהה אולם הוא אינו כולל את ציפוי הגורילה והעמידות מפני מים.  שני המכשירים יגיעו עם מערכת האנדרואיד 4.1 כשבהמשך מבטיחה החברה עדכון לגרסה 4.2, כשההשקה צפויה להתרחש ברבעון הנוכחי.

וידאו: סוני מציגה את אקספריה זד