חדשות לא טובות לבעלי מכשיר של סוני שלא מסדרת ה-Xperia Z – החברה הודיעה כי העדכון לאנדרואיד 5.0 לוליפופ לא יגיע למכשירים שלא מסדרת ה-Z.

כשגוגל הציגה את לוליפופ מיהרו היצרניות להצהיר אילו מכשירים יזכו לעדכון בלוח זמנים משוער לקבלת העדכון, כזו גם סוני אשר הכריזה כי מכשירים מסדרת ה-Xperia Z, סדרת המכשירים הגבוהה של החברה, יזכו לקבל את העדכון כשהראשונים הם ה-Xperia Z3 ו-Xperia Z2 אשר טרם קיבלו את העדכון המיוחל.

מדובר בנוהג קבוע, מכשירי הדגל היקרים יותר של החברות זוכים לעדיפות והם אלו שמקבלים עדיפות בהתאמה של העדכון ומאוחר יותר גם מכשירים נוספים ששוחררו בשנה הקודמת זוכים (אם בכלל) לעדכון. אך נראה כי בסוני מתכוונים לזנוח את המכשירים שאינם מסדרת ה-Z שכן על פי תשובת החברה בטוויטר היא ציינה כי העדכון יגיע למכשירים מסדרת ה-Z בלבד.

אין ספק שהחדשות הללו יכעיסו משתמשים רבים, נראה כי הדבר נובע משיחרור מספר רב של מכשירים, במיוחד זוג מכשירי דגל בשנה. מעניין לראות אם בעקבות ההתרעמות ברשתות החברתיות החברה תחזור בה ותעדכן לפחות מכשירים בני שנה וחצי או פחות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.