"אני יכול להבטיח לכם כי לא תתאכזבו". כך אמר היטושי אוסאווה, ראש חטיבת תכנון המוצר בסוני מובייל באירופה על ההשקה הקרובה של החברה שתיערך במסגרת תערוכת MWC 2018 בסוף חודש פברואר הקרוב.

על פי כל הערכות והדיווחים, סוני תציג השנה את Xperia XZ Pro, מכשיר חדש אשר יציע עיצוב מעט שונה סוף סוף מזה שמלווה את החברה במהלך השנים האחרונות. דגם זה יהווה המשך ישיר ל-Xperia XZ Premium עם מסך ה-4K, אולם הדגם החדש יביא לראשונה פאנל OLED במקום ה-LCD והוא יציג יחס היבט של 18:9.

עם זאת, ישנן ספקולציות רבות לגבי יכולתה של סוני להציג מסך OLED באיכות כה גבוהה שכן עד כה סוני נותרה עם מסכי LCD למכשירים מתוצרתה. הבכיר אמר כי החברה השקיעה מיליוני דולרים בפיתוח וייצור מסכי OLED וכי המסכים שהיא תציג לא קיימים בשוק הסלולר עד היום. ייתכן כי בברצלונה זו תהיה תצוגת תכלית, כפי שעשתה סוני לפני שנה עם XZ Premium שרק היה כמוצר תצוגה בו העיתונאים לא הורשו לגעת.

במקביל ישנם דיווחים על כך שגם סמסונג עובדת על מסך 4K OLED למכשיריה הבאים, מסך שיספק צפיפות פיקסלים של 801 פיקסלים לאינץ' (PPI). גם כאן לפי הערכות לא מדובר בהשקה קרובה וייתכן כי המסך מתוכנן למכשיר הנוט הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.