במסיבת העיתונאים של סוני (Sony) ביפן בחודש מרץ האחרון, הכריזה החברה על השם הרשמי של 'פרויקט מורפיוס' (Project Morpheus), משקפי המציאות המדומה שלה והצרכן יכיר אותן כ-PlayStation VR. במסיבת העיתונאים לא נמסר מחיר המשקפיים, אך על-פי הערכות תג המחיר של המוצר ינוע סביב ה-800 דולר.

במסיבת העיתונאים שקיימה החברה טרם TGS, תערוכת המשחקים בטוקיו, הוצג רק המיתוג של משקפי המציאות המדומה וצויין כי תאריך ההשקה יהיה בחציון הראשון של 2016. הערכה למחיר מגיעה מראיון שנתן אנדרו האוס (Andrew House) נשיא Sony Computer Entertainment, לעיתון הכלכלי של בלומברג בו הוא ציין כי ה-PlayStation VR יתמחרו כפלטפורמה חדשה. על-פי הערכות של פייפר ג'פרי מחודש מאי, המחיר של משקפי מציאות מדומה שכאלה יתחיל ב-800 דולר, זאת בשל עלות הרכיבים הגבוהה לקטגוריות מוצרים חדשה אך עם ייעול תהליך הייצור והוזלת הרכיבים, עקב ייצור המוני, צפוי כי המחיר ירד לרמה של 300 דולר.

ב-TGS, סוני הציעה לבאי התערוכה להתנסות בעשרה כותרים שונים: כמו RIGS משחק יריות תחרותי מגוף ראשון בו שולטים ברובוט ענק, גרסה מותאמת של Final Fantasy XIV משחק רשת המוני, The London Heist משחק פעולה מגוף ראשון המתרחש בלונדון ועוד. ה-PlayStation VR הם משקפי מציאות מדומה המיועדים לקונסולת הפלייסטיישן 4 (PlayStation 4) וכאמור יגיעו לצרכנים בחציון הראשון של 2016.

http://www.youtube.com/watch?v=d7WVyOjaOV0