לאחר שתיקה ארוכה, סוני (Sony) חשפה את המפרט הטכני המלא של קונסולת PlayStation 5, בלי לדבר על העיצוב. בשידור אותו הנחה מארק סרני, מי שנחשב לארכיטקט הראשי בפיתוח של PlayStation 4‎, נחשף המפרט הטכני של קונסולת הדור הבא שצפוייה להגיע לחנויות לקראת סוף השנה.

יחידת העיבוד המרכזית של PlayStation 5 היא תוצרת AMD. זו מבוססת על ארכיטקטורת Zen 2 עם שמונה ליבות הפועלות בתדר (משתנה) של 3.5 גיגה-הרץ כל אחת. גם מעבד הגרפיקה הוא של AMD, עם 36 יחידות עיבוד הפועלות במהירות 2.23 גיגה-הרץ וביצועים כוללים של 10.28 טרה-פלופ. יש גם תמיכה חומרתית בטכנולוגיית Ray Tracing ואבחנה מרבית של 8K בקצב רענון של 120 הרץ ונפח זיכרון של 16 גיגה-בייט מסוג GDDR6.

סרני שם דגש משמעותי על סוג זיכרון האחסון מסוג SSD מותאם, המציע מהירות קריאה של 2 גיגה-בייט ב-0.27 שניות, זאת בהשוואה לכונן הקשיח הסטנדרטי (HDD) בו הייתה מצויידת קונסלות ה-PlayStation 4 עם מהירות קריאה של קובץ בנפח 1 גיגה-בייט ב-20 שניות.

האחסון ב-PlayStation 5 ניתן להרחבה עם כונן קשיח עליו ניתן לאחסון משחקי PlayStation 4 הזמינים למשחק בזכות יכולת התאימות לאחור של הקונסולה, או כונן NVMe SSD כל עוד זה תומך במהירות של 5.5 גיגה-בייט לשנייה.

PlayStation 5
(Sony)
Xbox Series X
(Microsoft)
מעבד מרכזיAMD Zen 2
(במהירות 3.5 גיגה-הרץ, 8 ליבות)
AMD Zen 2
(במהירות 3.8 גיגה-הרץ, 8 ליבות)
מעבד גרפיAMD RDNA 2
(כוח עיבוד של 10.28 טרה-פלופ, 36 יחידות עיבוד במהירות 2.23 גיגה-הרץ)
AMD RDNA 2
(כוח עיבוד של 12 טרה-פלופ, 52 יחידות עיבוד במהירות 1.825 גיגה-הרץ)
זיכרון16 גיגה-בייט
(GDDR6)
16 גיגה-בייט
(GDDR6)
אחסוןSSD MVMe מותאם אישית בנפח 825 גיגה-בייט
(במהירות 5.5 גיגה-בייט/שנייה)
SSD MVMe בנפח 1 טרה-בייט
(במהירות 2.4 גיגה-בייט/שנייה)
הרחבת אחסוןניתן להרחבה באמצעות זיכרון SSD MVMe
(במהירות של 5.5 גיגה-בייט/שנייה)
כרטיסי זיכרון קניינים תוצרת Seagate
כונן אופטי4K Ultra HD Blu-ray4K Ultra HD Blu-ray
4Kכןכן
8Kכןכן
HDRכןכן
תדר רענון מרבי120 הרץ120 הרץ
תאימות לאחורPlayStation 4Xbox One
Xbox 360
Xbox

עוד אישרו בסוני כי PlayStation 5 תצוייד בכונן Blu-Ray 4K וכן תמיכה ב'3D Audio' שמע היקפי תלת מימדי, אבל ללא Dolby Atmos במשחקים.

האירוע של סוני מגיע בצמוד לחשיפת המפרט הטכני של קונסולת ה-Xbox Series X – זו מצוידת ביחידת עיבוד מרכזי ומעבד גרפי עם כוח עיבוד של 12 טרה-פלופ. אך באירוע סרני הדגיש כי כוח העיבוד הוא רק אחד המדדים וכי ישנם רכיבים נוספים שיכולים להשפיע באופן משמעותי על כוח העיבוד והתצוגה הגרפית.

וידאו: ההכרזה המלאה של PlayStation 5

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.