סוני, חברת האלקטרוניקה היפנית, מדווחת על הפסד של 4 מיליארד לירות שטרלינג (כ-6.4 מיליארד דולר) בשנת 2011. כבר בחודש פברואר סוני חזתה ירידת הכנסות גדולה, אך הסכום כמעט כפול משציפו, וזוהי השנה הרביעית של הפסדים לסוני, והעתיד לא מזהיר.

אז ממה בעצם נובעים ההפסדים? ובכן, סמנכ"ל הכספים של החברה, מאסטרו קאטו ציין כי ישנן מספר סיבות לירידה הדרסטית של סוני, ביניהן דרישה חלשה למוצרי הטלוויזיה והתחרות הניכרת עם החברות השונות (כדוגמת אפל או סמסונג). הוצאות נוספות מיוחסות למסים שנאלצה החברה לשלם, כאשר רוב הסכום נע לכיוון ארצות-הברית.

כץ הירי, המנכ"ל החדש של סוני, צופה כי עד מרץ 2013 החברה תניב רווח של 2.2 מיליארד דולר. בנוסף לזאת, השמועות אף אומרות כי סוני צפויה לפטר כמעט 6 אחוזים מן צוות החברה (כ-10,000 עובדים).

כזכור, באוקטובר 2011 סוני רכשה את חלקה של אריקסון בחברת סונ-אריקסון תמורת 1.46 מיליארד יורו, ולא נראה כי זה העלה את ההכנסות באופן כזה או אחר. כפי שנראה עכשיו, מצבה של סוני די עגום כך שפלייסטיישן לא מספיק כדי לאפשר לחברה כה גדולה להתקיים, וכנראה שסוני תצטרך לחשוב על מהלך חדש כדי לחזור במהרה לשוק. אולי בקרוב נראה פלייסטיישן 4 שישנה את פני המשחק, ואיכשהו יצליח להעניק לסוני הכנסות מספקות. (מקור)

צילום: kasperbaago cc flickr