בפברואר השנה הכריזה סוני על קונסולת ה'פלייסטיישן 4' (Playstation 4) והציגה את ה'דואלשוק 4', בקר השליטה שילווה את הקונסולה לצד חשיפת המפרט. בתערוכת E3 הציגה סוני סופסוף את הקונסולה עצמה ונראה כי ב'גיימסקון', סוני נותנת הצצה ראשונה אל ממשק המשתמש של קונסולת הדור הבא.

חשיפת הממשק פתחה את מסיבת העיתונאים של סוני ואותו הציג לא אחר מאשר שוהיי יושידה (Shuhei Yoshida), מנכ"ל אולפני סוני בעולם. ממשק המשתמש נקרא 'Dynamic UI' וכפי שניתן לראות מהווידאו, בהדלקת הקונסולה עולה מסך בחירת המשתמשים אשר מציג את תמונת הפרופיל, כנראה מתוך הרשתות החברתיות ואת השם המלא בנוסף לכינוי ברשת ה-Playstation Network. בתפריט הראשי מוצגים המשחקים והיישומים אשר מותקנים על הקונסולה ובמעבר עליהם מוצג מידע חטוף ועדכונים אודותיהם. לאחר בחירה של המשחק ניתן להפעיל אותו בנוסף להצגת מידע נוסף כמו כמות ה'טרופיז', הישגים וירטואליים, שהשיג השחקן לצד האפשרות לדרג את המשחק ולעשות לו 'לייק'.

בהמשך ניתן לראות כי שוהיי צופה בסרטון משחקיות שעלה לרשת, כחלק מהאפשרות לצפות בשחקנים אחרים ולהעלות סרטונים אל מגוון שירותי הזרמת ווידאו שהחדש שבהם הוא 'Twitch' – שירות הזרמת הווידאו עימו שסוני הכריזו על שיתוף פעולה, יש לציין כי מדובר באותו השירות בו משתמשת מיקרוסופט לשיתוף תכני הווידאו בקונסולת ה'אקסבוקס וואן' (Xbox One).

למרות שה-Dynamic Ui מחליף את תפריט ה-XMB שאפיין את קונסולת ה'פלייסטיישן 3' (Playstation 3) וה-PSP, נראה כי בסוני שמרו על מספר אלמנטים שכן כעת הוא מופיע בתור תפריט ניווט חבוי – ממנו ניתן לגשת אל החנות המקוונת, להציג את ה'טרופיז', להפעיל את אפשרות הצ'ט הקבוצתי, לקרוא הודעות והתראות ואף לכבות את הקונסולה.

קרא עוד:  הדמו של FIFA 20 כבר זמין להורדה

הדגמת הממשק על-ידי שוהיי יושידה