לפני מספר שבועות חשפה סוני (Sony) את ה-PlayStation Classic, גרסה מחודשת למכשיר ה-PlayStation הראשון שתגיע עם שני שלטים חוטיים וכן 20 משחקים קלאסיים אותם חשפה בבלוג הרשמי.

בין המשחקים, שלטענת החברה הגדירו את דור הקונסולות הראשון והיוו פריצת דרך משמעותית בתחום, ניתן למצוא את Final Fantasy VII, Metal Gear Solid, Rayman, Resident Evil Director’s Cut, Ridge Racer Type 4, Tekken 3, Tom Clancy’s Rainbow Six, את המשחק הראשון בסדרת Grand Theft Auto ועוד 12 משחקים.

כזכור, ל-PlayStation Classic יש בדיוק את אותו מראה אפור ואותה צורה כמו הקונסולה שהולידה את המשפחה, רק שזו קטנה ב-45% בהשוואה לקונסולה שהושקה ב-1994. המארז של הקונסולה החדשה כולל צמד שלטים, כבל HDMI לחיבור לטלוויזיות מודרניות וכבל הטענה מסוג USB, אך ללא מטען.

ה-PlayStation Classic היא התשובה של סוני לתוכנית התאימות לאחור של מיקרוסופט, אם כי נראה שזה לא מספיק. לאחרונה הצטרפו גם משחקים מקונסולת ה-Xbox המקורית לרשימת המשחקים הנתמכים כך שכמות המשחקים שמציעה מיקרוסופט עומדת על מאות כותרים לעומת 20 ברשימה של סוני. את ה-PlayStation Classic ניתן להזמין כבר עכשיו, כאשר הקונסולה תושק ב-3 בדצמבר במחיר של 99.99 דולרים.

https://www.youtube.com/watch?v=88ACUOvfDEw