כמעט שנה אחת לאחר שנחשף כי סוני (Sony) עובדת על עיצוב חדש עבור הטלפונים שהיא מייצרת מגיעה ההכרזה הרשמית על ה-XZ3 ומכיחה שאת העיצוב היא אולי שינתה, אבל לא את צורת המחשבה, ובכל מקרה החברה לא ממש מתכוונת לציית למגמות השוק – ודי במבט מאחור בו רואים מצלמה אחת בלבד וחיישן טביעות אצבע ממש באמצע גב המכשיר כדי להבין זאת.

ל-Xperia XZ3 יש מסך OLED בגודל 6 אינץ' המתעגל בקצותיו בדומה למה שבחרה סמסונג (Samsung) לבצע במכשירי ה-Galaxy S האחרונים, אבל רק השוליים צרים ולמעלה למטה יש שטחים לא מנוצלים עם הרבה מקום – מספיק מקום כדי להציג את שם החברה מתחת למסך. למסך מציע רזולוציית +QHD והוא תומך בתצוגת HDR. יחס התצוגה עומד על 18:9 צה שאומר שמדובר ב-2880×1440 פיקסלים. יש גם הגנה של Gorilla Glass.

בסוני ניצלו את קצות המסך הגמורים כדי להשתמש ביצירת קיצורי דרך שונים המופעלים בלחיצה על קצוות המכשיר, כגון קיצורי דרך לאפליקציות שמשתמשים בהן הרבה, או הפעלת המצלמה, בסגנון ש-HTC הביאה לעולם.

המפרט כולל את המערכת על שבב Snapdragon 845 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm), 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון הניתנים להרחבה באמצעות כרטיס microSD. המצלמה הקדמית מצוידת בעדשת 13 מגה-פיקסל, ואילו האחורית בעלת עדשה בודדת באיכות 19 מגה-פיקסל, מיקוד אוטומטי מופעל בלייזר, ותמיכה בצילום סרטונים באיכות 4K.

קרא עוד:  הוא חוזר: מוטורולה הציגה באופן רשמי את Razr החדש

משקלו של המכשיר עומד על 193 גרם, ועוביו 9.9 מילימטרים – יחסית עדה למכשירים המובילים כיום בשוק. הוא כולל סוללה בנפח 3,300 מילי-אמפר/שעה, והוא תומך בקישורית NFC ובלוטות׳ 5 לצד WiFi 802.1ac.

המכשיר כבר מגיע עם אנדרואיד 9.0 שמעליה מותקן הממשק של סוני. זה אינו מבצע שינויים גדולים מדי – קיצורי הדרך שהוזכרו לעיל ואפליקציית צילום הכוללת מנגנון בינה מלאכותית לבחירת הגדרות הצילום לפי הסצנה המצולמת. המכשיר צפוי להגיע לחנויות לקראת סוף חודש ספטמבר.