אחת מהיתרונות הבולטים בסדרת ה-Xperia של סוני (Sony) ואולי המאפיין העיקרי היא העמידות כנגד חדירת מים למכשיר. העמידה בתקן IP68 מאפשרת למשתמש להכניס את המכשיר מתחת למים עד לעומק של 1.5 מטר למשך חצי שעה, אולם בסוני כבר לא ממליצים לעשות כך.

השינוי החל ב-Xperia Z5, סדרת המכשירים החדשה שהוכרזה ב-IFA 2015 וכך נכתב בעמוד המוצר באתר סוני:

“ה-Xperia Z5 חסין כנגד מים ומוגן כנגד אבק, אז אל תדאג אם נתפסת בזמן גשם או אם אתה מעוניין לשטוף את האבק תחת ברז מים, אך זכור: כל מכסי החיבורים חייבים להיות סגורים היטב. אין להכניס את המכשיר מתחת למים או לחשוף אותו למי מלח, מים מלוחים, נוזל עם כלור או משקאות. התעללות ושימוש בלתי הולם במכשיר יגרום לביטול האחריות.”

בעבר, האפשרות להכניס את המכשיר מתחת למים הייתה חלק מהקמפיין שהוביל את סדרות ה-Xperia של סוני, אז מה השתנה? האחד זו בעיית האחריות – תלונות רבות של לקוחות הגיעו לסוני על השבתה של המכשיר לאחר שזה נכנס למים גם לאחר שהיה סגור הרמטית, דבר שבלתי אפשרי להוכיח. בנוסף, נוזל שהוא אינו מים נקיים ומעורבב עם חומרים אחרים כמו כלור או מלח, יכול לגרום נזק למכשיר ולפלסטיקה מסביב, גם אם הוא אטום לגמרי וייתכן כי שינוי הנדסי במבנה המכשיר אף האחראי לשינוי בתנאי האחריות.

כך או כך, אנחנו לא ממליצים להכניס אף מכשיר חסין למים – מתחת למים. הדבר נועד רק כדי לשמור על שקט נפשי בעת השימוש השוטף או אם הסתובבנו איתו בים או חלילה נפל לאסלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.