ההכרזה של סוני על דור ההמשך לקונסולת המשחק הניידת של החברה אשר קיבלה את השם NGP (ר"ת של Next Generation Portable) לא מעיד הרבה על יכולתה, זאת למרות המפרט המכובד. לאחרונה צצו שמועות רבות על הקונסולה שעד היום לא נמכרת בשווקים ולא פורסם עליה כל מידע רשמי מהחברה מאז ההכרזה.

השמועה הראשונה היא שהחברה מעוניינת להצניע את המפרט המפלצתי שעליו הכריזה ובעצם להשתמש ברכיבי חומרה זולים יותר ופשוטים יותר כדי שהקונסולה תוכל להתחרות מול קונסולת ה-3DS של נינטנדו מבחינת המחיר או לפחות בטווח דומה. שמועה נוספת טוענת שה-Sony NGP בשמה הסופי עשויה להיקרא בשם PlayStation Vita. בשפה הלטינית פירוש המילה "Vita" הוא "חיים", שם שבהחלט יכול להתאים לקונסולת משחקים שמלווה את המשתמש לכל מקום שהוא הולך ומחפש בידור ודרך טובה להעביר את זמנו הפנוי. לשמועה הזו ישנה הוכחה מאוד מעניינת: כתובת האתר "psvita.com" רשומה עם פרטי קשר ופרטים טכניים זהים לאלו של האתרים "psp.com" ו-"Sony" שהחברה משתמשת בהם כיום.

נכון להיום, המפרט הראשוני שהוכרז כולל שני סטיקים אנלוגיים קטנים שיספקו למשתמשים את חווית המשחק, משטח מגע מולטי טאץ' בחלקה האחורי של הקונסולה, בקרי SIXAXIS רגישים להטיות המכשיר, מעבד Cortex A9 בעל ארבע ליבות, מסך חסכוני בצריכת אנרגיה מסוג OLED בגודל 5 אינץ' עם מולטי טאץ' ברזולוציה של 960X544, זוג מצלמות קדמית ואחורית, GPS, מצפן אלקטרוני, Wi-Fi בכל התקנים הנתמכים, תמיכה בגלישה בדור השלישי ותכונות נוספות.

קרא עוד:  ניאנטיק מגבירה את המאמצים נגד רמאי Pokémon GO

בכתבה על ההכרזה הבטחנו לכם פרטים על המחיר, ונכון לרגע זה עדיין לא התקבלו פרטים רשמיים על המחיר או הזמינות אבל גורמים בעולם טוענים שהקונסולה החדשה תגיע בטווח מחירים בין 250 ל-300 דולרים לדגם הזול בסדרה וההשקה הצפויה בסוף השנה הנוכחית.

כדי לדעת אם השמועות נכונות, תצטרכו להמתין בסבלנות עד ה-6 ליוני לאירוע E3 של חברת סוני בו ייחשפו פרטים נוספים. (מקור)