מותג “סוני מובייל” שהוכרז בתערוכת CES בתחילת השנה מגיע כעת לישראל. ברס אלקטרה, נציגת סוני אריקסון בישראל משיקה את מותג סוני מובייל בארץ ומציגה את סדרת ה-Xperia החדשה. בין המכשירים שהוצגו הם Xperia P, S ו-U שהוכרזו בברצלונה ויגיעו במהלך השנה הקרובה לישראל.

תגיות חכמות
סוני תהיה בין הראשונות להשיק את טכנולוגית ה-NFC בארץ ובאירוע הוצג השימוש ביכולת החדשה. כך לדוגמה בעת הכניסה לרכב והעברת המכשיר על פני תגית ה-NFC, תוכנת ה-GPS תופעל אוטומטית, או בעת ביצוע רכישה, רק נדרש להעביר את המכשיר על התגיד שבקופה הרושמת. "אנו בהחלט רואים את עצמנו כפורצי דרך בהטמעת היישום של NFC תוך יצירת חויית משתמש ידידותית ופשוטה. אמנם קיימים מכשירים שהושקו עם יכולות תמיכה בטכנולוגיה, אבל אף אחד עדיין לא לקח את הטכנולוגיה בארץ ותרגם אותה לשימושים היומיומיים של כל אחד מאיתנו, אם זה ברכב, בבית, בבילוי וכו'." אמר אלי מצביץ', מנהל פעילות סוני מובייל בישראל.

עוד אומרים בברס כי הם פועלים להתאים את תכני ה-Sony Entertainment המגיעים עם מכשירי ה-Xperia לישראל: "לטעמנו זה הגורם המבדל והערך המוסף שלנו, ואנו עושים ככל הניתן על מנת שגם הקהל הישראלי יוכל ליהנות מהשירותים הייחודיים הללו בהקדם האפשרי".

Xperia S  בישראל
המכשיר הראשון שיושק בארץ הוא ה-Xperia S כבר בחודש הבא. מדובר במכשיר הדגל של החברה המכיל מסך מגע 4.3 אינצ' ברזולוציה 720×1280 יחד עם מעבד כפול ליבה 1.5GHz מדגם MSM8260, אחסון 32GB וזיכרון של 1GB. הוא בעל מצלמה חזקה בדמות מצלמה 12 מגה פיקסל עם חיישן Exmor R המסוגל לספק גם צילום וידאו עד 1080p ומצלמה קדמית גם כן באיכות HD. הוא מכיל בנוסף יציאת HDMI ו-NFC אולם הסוללה אינה נשלפת ודורש שימוש ב-microSIM.

קרא עוד:  ביקונט תחל לשווק את מותג JLab Audio

ה-Xperia P לעומת ה-S מגיע עם מסך מגע 4 אינצ’ ברזולוציה qHD המביא לראשונה את טכנולוגיית ה-White Magic, שלדברי סוני מתאים את עצמו לתאורה ואף עובד היטב באור שמש. עוד הוא מכיל מצלמה 8 מגה פיקסל עם חיישן Exmor-R המופעלת בזריזות ממסך הבית וכן הוא מכיל יציאת HDMI המגיעה עם שירותים של סוני, תקשורת NFC וזיכרון פנימי לאחסון 16GB.

Xperia U הוא אחיו הקטן אך הלא פחות חזק המספק את אותו מעבד כפול ליבה אך עם מסך מגע 3.5 אינצ' ומצלמה 5 מגה פיקסל וללא יציאת HDMI. הוא במראה מעט יותר צעיר ומביא שינוי צבעים בפס שבתחתית המכשיר בהתאם לתוכן הנצפה במסך.

שני האחרונים אמורים לצאת בעולם במהלך חודש מאי, ולאחריו הוא יגיע גם לישראל לרשתות הסלולר השונות. ברס עדיין לא חשפה אלו רשתות ישיקו את מכשיר ה-Xperia P בארץ ובקרוב נעלה וידאו של מכשיר ה-Xperia S מהאירוע.

עדכון: Sony Xperia S בהצצה ראשונה [וידאו]