בסוני (Sony) מעניקים שבב של תקווה בכל הנוגע למשחק משותף (Cross Play) בין קונסולת ה-PlayStation והפלטפורמות המתחרות כאשר שון ליידן (Shawn Layden), יו"ר האולפנים העולמי של בחברה, הגיב לראשונה על הסוגיה וציין כי "אנחנו בוחנים אפשרויות רבות".

זה האחרון השתתף ב-Gamelab, כנס מפתחי משחקים שנערך בספרד, במסגרתו העביר מצגת בנוגע למורשת של המותג PlayStation. לאחר המצגת הציב כתב יורו-גיימר מול ליידן את הסוגיה "כרגע ישנו נושא בו סוני מצטיירת כחברה שאינה מקשיבה לשחקנים וזהו נושא המשחק המשותף, ב-Fortnite (פורטנייט) באופן נקודתי. ותהיתי האם ישנן תכניות להיפתח?".

ליידן השיב "אנו שומעים [את הביקורת] ואנחנו בוחנים הרבה מהאפשרויות. יש להבין כי הנסיבות סביב [אישור] זה ישפיעו על הרבה יותר מאשר משחק אחד. אני בטוח כי נגיע לפתרון אשר יתקבל על ידי קהילת השחקנים שלו ויתמוך בעסק שלנו במקביל".

כזכור הסוגיה הוצפה כאשר המשחק Fortnite הושק על גבי קונסולת ה-Switch. אז גילו שחקנים כי במידה וחשבון המשחק שלהם קושר אל חשבון ה-PlayStation Network הוא חסום משימוש על גבי הקונסולה המתחרה מבית נינטנדו (Nintendo). כך שלמעשה ההתקדמות במשחק והרכישות שבוצעו נעולות לשימוש רק על ה-PlayStation 4, המחשב האישי ומכשירים ניידים.

בעבר כאשר בסוני התבקשו להגיב על הנושא העניקה חזרה החברה תשובה לוקאנית, במסגרתה צויין כי שחקני ה-PlayStation 4 יכולים לשחק יחדיו עם שחקני המחשב האישי ומכשירי iOS, ולמעשה בסוני התעלמו לחלוטין מזעקות השחקנים. כעת התשובה של ליידן מעניקה תקווה כי ישנו סיכוי שהחברה תאפשר לשחקנים מפלטפורמות מתחרות לשחק יחדיו או לכל הפחות תבטל את חסימת השימוש.