סוני (Sony) בוחנת אפשרות של גישה מוקדמת (Early Access) בחנות ה-PSN אשר יאפשר לשחקנים הנלהבים גישה לכותרים שונים לפני סיום הפיתוח.

מודל הגישה המוקדמת כבר מוטמע ב-Steam, חנות המשחקים למחשב-האישי של Valve והוא התקבל באהדה אצל קהל השחקנים והמפתחים כאחד – השחקנים הנלהבים קונים את הכותר ובתמורה זוכים להניח את ידיהם על כותרים שנמצאים בשלבים מוקדמים של פיתוח, המפתחים מקבלים עוד בשלבי הפיתוח המוקדמים מימון כספי המסייע בהמשך הפיתוח זאת בנוסף להיזון-חוזר מחברי הקהילה אשר מסייעים ביצירת כותר טוב יותר. מודל הגישה המוקדמת קיים מ-Steam מאז מרץ 2013 וכעת נראה שבסוני שוקדים להטמיע מודל שכזה גם בחנות ה-PSN, חנות התכנים למשפחת קונסולות ה-PlayStation.

אדם בוייס (Adam Boyes), סמנכ"ל יחסי מפיצות ומפתחים בסוני ציין בראיון שו"ת ל-Gamasutra כי "זהו אחד הנושאים שאנו דנים באופן פנימי – באיזה שלב [ניתן לשחרר כותר לחנות]?, ישנם מספר דגשים שיש לשמור עליהם על-מנת להגן על הלקוחות שלנו, לא היינו רוצים שלקוח המצפה לקבל חוויה של משחק מלא, יתקל בכותר שכזה ויזכה לחוויה שלילית". חשוב לזכור מכיוון שמדובר בכותרים הנמצאים בשלבים מוקדמים של הפיתוח הם עלולים לסבול מ'באגים' רבים וחלקים שלמים מהמשחק או אלמנטים מסויימים שהפיתוח שלהם טרם הושלם, נראה כי בסוני מנסים למצוא את שביל הזהב שיהיה מקובל על המפתחים והשחקנים.

בנוסף מציין בוייס כי סוני מתנסה מפעם לפעם בגישה מוקדמת לכותרים – הוא ציין את הבטא הפתוחה לכותר Dust 514 או לאחרונה עם הכותר Destiny ששחקני ה-PlayStation זכו לגישה לכותר עוד בשלב האלפא.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.