בכל ים ההכרזות מתערוכת קומפיוטקס (Computex) בטיוואן, אפשר גם למצוא סלולרי אחד של סוני (Sony), או למעשה שניים. החברה הכריזה על Xperia M, סמארטפון לשוק הביניים עם סים כפול או בודד המגיע בגוון צבעים ויושק בעולם ברבעון השלישי של השנה.

ה-Xperia M ממשיך את עיצובו של מכשיר הדגל האחרון, ה-Xperia Z אך לא מציע חסינות למים או אבק, והוא מציג מפרט הכולל מסך 4 אינצ’ ברזולוציה של 854×480 פיקסלים (FWVGA) ומעבד כפול ליבה Snapdragon S4 בתדר 1 ג’יגה הרץ עם זיכרון RAM של 1 ג’יגה בייט. בגבו מצלמה 5 מגה פיקסל ובזכות חיישן ה-Exmor RS הוא צפוי לספק תמונות איכותיות, אולם המצלמה הקדמית באיכות VGA בלבד. יש לו גם תקשורת NFC ו- Bluetooth 4.0, תמיכה ב-HSDPA וללא LTE דור 4.

“לקוחות העושים את צעד ראשון בעולם הסמארטפונים של Xperia, בהחלט ייהנו ממכשיר ה-Xperia M וה-Xperia M Dual”, אמר קלום מקדוגל, מנהל השיווק של סוני מובייל. “לשני הדגמים יכולות מבית סוני והם מושלמים למי שמחפש טכנולוגיה גבוהה הנמצאת לרוב במכשירים היקרים”.

סוני תשווק את המכשיר עם מערכת האנדרואיד 4.1 וממשק מותאם של החברה בחודשים הקרובים וגם בישראל (בגרסת הסים הבודד), מחירם לא פורסם.

l