בסוני רוצים לשנות את עולם הצילום במובייל, ובמקום (או בנוסף) לפיתוח מצלפון גדול מימדים כמו זה של סמסונג, החברה תציג בקרוב עדשות מתחלפון למגוון מכשירי האנדרואיד ו-iOS. התמונות שהגיעו לרשת תחת השם Lens Cameras מציגות זוג מצלמות חצי מקצועיות המתלבשות על המכשיר ומאפשרות לבצע צילומים איכותיים ושליטה מהסמארטפון.

מצלמה מקצועית על כל סמארטפון
העדשות כך נראה, פועלות כמצלמה לכל דבר ועם אפליקצייה ייעודית הן מנצלות את מסך הסמארטפון לשמש כמסך המצלמה המתחברת במתאמים אוניברסליים לכל מכשיר וכוללת מגוון תקשורות כמו NFC ו-WiFi וחריץ microSD לאחסון התמונות.

sony-lens-cameras

סוני תשיק שני דגמים, האחד DSC-QX10 בעל חיישן 18 מגה פיקסל וזום אופטי x10. הדגם השני DSC-QX1000 היותר מקצועי יכלול חיישן RX100MII אחד אינצ’ עם עדשות מתחלפות, עדשה של ZEISS ו-20.2 מגה פיקסל בחיישן Exmor RS.

בעוד מחירם לא נחשף, המצלמות ככל הנראה לא יהיו זולות במיוחד וההכרזה הרשמית צפויה להיות בתערוכת IFA שתיערך בחודש הבא.

20 מגה פיקסל
אבל לא רק מצלמות עצמאיות מסוני, אלא גם סמארטפון חדש שיהיה אולי המצלפון הראשון של החברה. על פי השמועות של Xperia Blog, החברה מתכננת יריב ל-S4 Zoom ו-Lumia 1020 עם מכשיר ששמועות עליו כבר רצות ברשת תחת שם הקוד Honami. תמונה שצולמה לכאורה מהמכשיר לפני מספר ימים חושפת כי מדובר במכשיר חדש עם מצלמה 20 מגה פיקסל ויהיה לראשון של סוני עם שבב ה-Snapdragon 800. המפרט יכלול גם מסך 5 אינצ' Full HD, מעבד מרובה ליבה 2.3GHz, זיכרון 2 ג'יגה ראם וסוללה של 2,700 או 300 מיל-אמפר. גם מכשיר זה צפוי לראות אור בתערוכת IFA הקרובה, כך שיש למה לצפות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.