הפלא הטמון בטלפונים ניידים ובטאבלטים העמידים במים אינו חדש במיוחד, אך תמיד מעורר התרגשות בקרב אלו שבחרו לטבול את מכשירם. למכשירים העמידים לא קורה דבר כשאשר הם נטבלים במים בעומק המתאים, אך מי שניסה להשתמש בהם מתחת לפני הים, הכיור או הבריכה, ודאי חש בקושי רב בתפעול אפליקציות שונות. סוני (Sony), שהכריזה בעבר על מספר מכשירים עמידים לאבק ולמים, משיקה בימים אלו מספר אפליקציות המותאמות במיוחד לשימוש זה. לא ברור עד כמה הן שימושיות, אך הן עשויות לספק הנאה והתפעלות מחודשת מהשימוש הלא-שגרתי הזה.

מספר יצרניות כבר הכריזו על מכשירים עמידים לטבילה בנוזל החיים, ביניהם מכשיר הדגל של סמסונג, ה-Galaxy S5 וסדרת סמארטפונים וטאבלטים של סוני. האחרונה היא זו שמרגישה מספיק בטוחה במוצריה, ומעוניינת לעודד שימוש במכשיר מתחת לפני המים. לצורך העניין היא גייסה את חברת Motim Technologies ויחד הן פיתחו 6 אפליקציות עבור מכשיר Xperia Z1S. עם זאת, האפליקציות עלו לחנות האפליקציות של גוגל (Google Play), ויתכן כי הן מתאימות לשימוש גם במכשירי אנדרואיד עמידים של יצרנים אחרים אולם לעת עתה הן אינן זמינות בישראל.

אפליקציית Goldie למשל, תהפוך את מכשריכם לאקווריום של דג זהב. בעת שהמכשיר יהיה בסביבתו הטבעית, ירגיש דג הזהב חוסר נוחות וישתולל על המסך. בעת שתטביעו את המכשיר במים, ישחה הדג להנאתו ואף יעשה לכם פרצופים משעשעים. אם אתם רוצים להתאמן בנהיגת צוללת, כדאי שתכירו את אפליקציית Sink Sunk. זו תתחרה באפליקציות הרבות שמשתמשות בג'ירוסקופ של המכשיר, ובעת הטייתו תנוע הצוללת בין מבוך שוניות על המסך, כל זאת מתחת לפני המים כמובן. עוד אפליקציה נחמדה ולא שימושית במיוחד נקראת Plantimal, ותצמיח עבורכם קקטוס, רק אם תניחו את המכשיר בכלי ותשפכו לתוכו מים.

עם אפליקציית Photo Lab תוכלו לדמיין שאתם בעליה של מעבדה לפיתוח תמונות. עם השריית המכשיר במים והזזתו קלות, תופיע לפתע תמונה שתקבל את צבעיה במתינות, ממש כפי שהיו נוהגים לפני מספר שנים להניח סרט צילום באמבט כימי ייעודי. אפליקציה נוספת תפתח עבורכם מטרייה על המסך, ותוכלו להסתתר מתחת מכשירכם כשיחל לרדת גשם. לא נשכח גם את אפליקציית Rainy-oke, איתה תשירו רק כשיורד גשם זלעפות.

קרא עוד:  החל מהיום: הסייענית של גוגל היא גם מתורגמן אישי

כפי שכבר אמרנו, האפליקציות לא שימושיות במיוחד, אך מספקות הנאה בשימוש בלתי שגרתי מתחת למים.

http://www.youtube.com/watch?v=NMNcT9V1-ik

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.