לצד טלפון הדגל החדש, הכריזה סוני (Sony) גם על דגם ביניים מעודכן בשם Xperia 10 II. בהשוואה לדגם הבכיר מתהדר מכשיר זה במפרט מעט צנוע יותר, אולם הפער איננו גדול כל כך – ושגם במקרה הזה מדובר במכשיר מסקרן למדי.

ל-Xperia 10 II מסך OLED בגודל 6 אינץ' וברזולוציה של 1080p, ביחס היבט צר וגבוה של 21:9 שכבר טיפוסי למכשירי החברה. המעבד הוא Snapdragon 665 של קוואלקום (Qualcomm), ואילו הסוללה בנפח 3,600 מילי-אמפר/שעה. בהשוואה לרוב המתחרים מדובר במכשיר דקיק, בעובי מארז של 6.9 מילימטרים בלבד. הוא עמיד במים ואבק בתקן IP68. הוא גם כולל חיבור אוזניות של 3.5 מילימטרים, תכונה נוספת שהופכת נדירה יותר ויותר בשוק.

מערך הצילום האחורי כולל שלוש עדשות, אחת לצילום בזווית רחבה של 12 מגה-פיקסל, ועוד שתיים של 8 מגה-פיקסל לצילום רגיל או לצילומי תקריב. המכשיר מסוגל להקליט וידאו באיכות 4K, ותומך במגוון מצבי צילום שונים בהם אחד המותאם לצילום בחשכה, ואחר שאמור לספק ביצועים מיטביים דווקא בעת צילום מנות במסעדה.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 10, עליה מותקן הממשק של סוני שאיננו כולל שינויים רבים לעומת הגרסה המקורית של גוגל (Google), אך לטענת החברה הותאם במיוחד כדי להציג שתי אפליקציות זו לצד זו על גבי המסך הרחב. המחיר ותאריך היציאה טרם נחשפו.