אם לשפוט על פי הדורות הקודמים של קונסולות המשחק, לא יהיה זה מפתיע לראות אם סוני (Sony) תשיק בעתיד הקרוב את קונסולת PlayStation 4 דקיקה ומעוצבת יותר, ואפילו חסכונית יותר בחשמל, אך הדיווחים שמגיעים מאתר Kotaku מעידים על כך שלסוני יש תכנונים קצת אחרים בקשר להמשך של ה-PlayStation 4.

לדברי המקור של Kotaku שכבר אומתו עם אנשים מהתעשייה, סוני מתכננת גרסת PlayStation 4 משודרגת חומרתית, שבינתיים נקראת PS4.5. לא מדובר על PlayStation 4 Slim, אלא בקונסולה חדשה שתביא שיפורים בביצועים הגראפיים של ה-PlayStation 4 שאנו מכירים היום, ותביא אותה ליכולות להריץ משחקים ברזולוציית 4K בקצב של 60 פריימים לשנייה (FPS) לכל הפחות. על פי הדיווחים, סוני כבר נמצאת בשיחות עם המפתחות ומעדכנת אותן בביצועים החדשים של הקונסולה.

על אף השמועות, קשה יהיה לנחש באיזו מתכונת תגיע הקונסולה החדשה. האם יהיה מדובר בחלק חיצוני שיש לרכוש ולהוסיף ל-PlayStation 4, או שמא תחליט סוני "להכריח" את הלקוחות לרכוש קונסולה חדשה לגמרי. כך או כך, המטרות של סוני ברורות: צעד שכזה יהפוך את חווית המציאות המדומה באמצעות ה-PlayStation VR לטובה עוד יותר, ואף יהפוך את ה-PlayStation 4 למובילה מבחינת ביצועים על המתחרה מבית מיקרוסופט, ואולי גם על המחשב האישי.