בעוד HTC חוסמת את מכשיריה מלבצע שינוי גרסת מערכת הפעלה והתקנת רומים שונים, דווקא סוני אריקסון מגלה יותר פתיחות בעניין. החברה פרסמה בבלוג שלה כי תאפשר את פתיחת ה-Boot Loader בסדרת Xperia החדשה, כך שמשתמשים המעוניינים להחליף את רום המערכת או להתקין גרסה שונה, יכולו לבצע זאת גם מבלי לבטל את אחריות היצרן.

כמובן שאין זה אומר שתוכלו להשתולל על המכשיר ולכך ישנם תנאים לא מעטים כשבראשונה ניתן יהיה לבצע זאת רק על מכשירים שהם SIM Free, המכשיר אינו מוגבל על ידי מפעילת הסלולר ואסור לשנות דבר בתוכנת הרום המקורי של סוני אריקסון. המכשירים שיאפשרו זאת הם ה-Arc ,Play וגם ה-Pro וה-Neo שהוכרזו לאחרונה ב-MWC.

Boot Loader הוא קוד אתחול הרץ לפני מערכת ההפעלה ומאפשר לבצע מספר דברים בסיסיים כדוגמת התקנת רום חדש, ביצוע שינויים שונים והתקנות נוספות, זאת לפני שהמערכת עולה, כך שכדי שהמשתמש יוכל להחליף רום במכשיר, הוא נדרש תחילה לפרוץ את ה-Boot Loader, שבד”כ רוב היצרנים מנסים לחסום.

צעד זה של סוני אריקסון מכוון בעיקר לקהילת המפתחים, שכידוע הם אחד הגורמים להצלחתה של מערכת האנדרואיד. החברה גם מזהירה משתמשים שאינם מנוסים מפני פגיעה במכשיר ובעצמם: “במקרה הגרוע, שינוי רום יכול לגרום לנזק פיזי הן של המכשיר והן של המשתמש בשל התחממות יתר.”

אז לפני שאתם רצים לפרוץ את מכשירכם העתידי, תדרשו לבדוק טוב טוב את התנאים אם אתם לא רוצים לאבד את האחריות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.