סיקור Sony Ericsson W705

מאת: גיא גואטה   |   16.03.2009

סוני אריקסון תשיק בקרוב ברשת אורנג' את מכשיר המוזיקה החדש: W705. מדובר ב- Walkman בעיצוב מתכתי, המהדורה הצנועה למכשיר ה- W995 שקיבלנו בתערוכת ה- MWC. המכשיר מספק חווית שימוש מצוינת, והוא ה- Walkman הראשון שמגיע עם קישורית WIFI מובנית. מעבר לכך חווית המוזיקה בו מפוצצת, הוא מגיע עם ערכה נדיבה ועיצוב מרשים במיוחד. ה- W705 הוא לא פחות ממכשיר ה-Walkman המרשים ביותר שראיתי עד כה. קיבלתי לבדיקה, ואהבתי.

עיצוב מכשיר
ה- Walkman W705 מאוד מיוחד. מכשירי Walkman בתקופה אחרונה (למעט ה- W995) מגיעים בעיצוב פלסטיקי זול יחסית, סוני אריקסון עשו במכשיר שימוש בחומרים איכותיים מאוד – פרטים בהמשך הנושא. עיצוב ה- W705 בהחלט מרשים, הוא צפוי להמכר בצבעים אדום לוהט וכסף-זהב, אני קיבלתי את מהדורת הכסף ובהחלט התרשמתי. המכשיר נראה נפלא, טוב הרבה יותר ממכשירי Walkman אחרים.

הוא מלבני, סדר המקשים מגניב, מאחורה סוני אריקסון שמרו על עיצוב נקי ומקדימה עיצוב מרשים בהחלט גם כן. ניכר כי עיצוב המכשיר הושקע ע"י סוני אריקסון, החלק העליון מעוצב ונראה כאילו הקפידו בו בכל פרט ופרט. המכשיר שוקל 98G בלבד, מה שאומר שהוא ממש לא מכביד על היד. עוביו עומד על 14MM בלבד, אורכו 95MM ורוחבו 47MM, בהחלט מדובר במכשיר קטן יחסית למכשירי Walkman, וקטן מאוד יחסית למכשירים אחרים עם מפרט דומה. המכשיר נוח מאוד להאחזה ביד והצמדה לאוזן.

המקשים הצדדים שקועים מדיי, אך רכים ונוחים לשימוש. מקשי השליטה בגודל סביר יחסית למכשירי Walkman אחרים, הם נוחים לשימוש ולחיצים. מקשי הספרות קטנים מאוד ונראים בהתחלה זהים למקשי ה- W910, אך הם בהחלט לחיצים יותר ונוחים לשימוש.

איכות החומרים של המכשיר מהטובות ביותר במכשירי סוני אריקסון, מדובר בחומרים מתכתיים, המשדרים תחושת עמידות לאורך זמן, בגב המכשיר תמצאו מתכת איכותית גם כן, חזקה ויציבה. מקש ה- Walkman קטן מאוד אבל לחיץ, ומקש הנעילה ממועזר אבל נוח לשימוש. סליידר המכשיר חלק ואיכותי במיוחד. תאורת המקשים חזקה יחסית למכשירי סוני אריקסון אחרים, אך עדיין לא אחידה.

תצוגה
מסך ה- W705 הוא בגודל 2.4" אינצ' עם 262K ברזולוציית QVGA. המסך מרשים מאוד, איכות מצוינת, צבעים חדים וצבעוניים, הפונטים ברורים ואיכותיים והוא משתלב נפלא עם הממשק הצבעוני של המכשיר. המסך נמנה כאחד המסכים האיכותיים ביותר שראיתי, נראה פשוט נפלא – אין לי מילים. תצוגה בהירה מאוד גם בצפייה בסרטונים, איכות נהדרת. גודלו של המסך מצוין. המסך ברור מאוד, הוא נראה מעולה גם כשתרחיקו אותו מעיניכים. התצוגה ברורה גם מול אור שמש ישיר, ולפי הבדיקה שלי אין בעיית שקיפות.

מצלמה
סוני אריקסון לא משקיעים במצלמה איכותית במכשירי Walkman, עובדה שה- W705 מגיע עם מצלמה בסיסית בלבד מבחינת יכולות לפחות. מדובר במצלמת 3.2 מגה פיקסל עם פלאש LED וממשק צילום פופולארי של סוני אריקסון. ממשק הצילום עובד מצוין, הוא מצלם תמונות במהירות וכולל את כל הפונקציות והיכולות הנדרשות למצלמה מסוג זה. לא מדובר בעוד ממשק צילום זוועתי של W760, אלה ממשק צילום שמסוגל לצלם על כל המסך עם כמות פונקציות חביבה.

איכות הצילומים של ה- W705 טובה מאוד ואפילו מצוינת באור יום, על גבי צג המכשיר רואים מעולה – צבעוני וחד במידה הנכונה. כשהעברתי את התמונות למחשב לא הבחנתי בירידה ניכרת באיכות הצילום, אך התמונות נראו מעט מרוחות ושמים לב לכל תזוזה קטנה עם המכשיר. למרות המחסור ב- AF שמתי לב שהתמונות יצאו מפוקסות מאוד יחסית למכשירים שלא מגיעים עם AF, אך עדיין – אין מה להשוואת. בתמונות שצילמתי אובייקטים קרובים בתנאי תאורה גרועים הפלאש LED ללא ספק טרם לתמונות ועוצמתו האירה את האובייקטיב. ניתן להשתמש בו גם כפנס.

קרא עוד:  נחשף: הטכנולוגיה שרכשה גוגל מפוסיל היא לייצור שעון היברידי

צילומי הוידיאו סבירים מאוד, על גבי הצג המעולה של המכשיר הקטעים יצאו זורמים וצבעוניים, הסאונד הבקע מהרמקול בוידיאו איכותי. על גבי המחשב ציפיתי לאיכות גבוהה יותר, אבל עדיין לקטעים קצרים מדובר בוידיאו מספק. המכשיר כולל מצלמת VGA נוספת לשיחות וידיאו באיכות טובה.

קול ומולטימדיה
סוני אריקסון שומרים על רמת מולטימדיה גבוהה. המכשיר מגיע עם מערכת המדיה הפופולארית שלה במכשירים מתקדמים, מדובר בחווית שימוש מצוינת – התפריטים פלאשים ומזכירים את ממשק ה- PSP, הם עובדים במהירות יחסית ולא מחסירים דבר. סוני אריקסון הוסיפו למכשיר את הקטגורייה "משחקים", מה שאומר שניתן להכנס למשחקים במהירות. גלריית התמונות של ה- W705 פלאשית מאוד, עובדת מצוין ועל גבי הצג כיף מאוד לראות תמונות. המכשיר מגיע עם חיישני תנועה מובנים, חיישני התנועה עובדים מעולה, מזהים תזוזה במהירות רבה, המשחקים המובנים נשלטים ע"י התנועה, עובדים מעולה גם הם ובהעברת מוזיקה בשקשוק חל שיפור ניכר בזיהוי התנועה. המסך מתהפך אוטומטית בקלות.

המכשיר כולל נגן Walkman 3.0 עשיר עם שורה של גימיקים שעובדים מצוין, תאורת המקשים ב- Walkman חזקה יחסית, המכשיר מגיע עם Sence-Me מובנה שעובד מצוין ואקולייזר איכותי ומעוצב. למכשיר ה- W705 זיכרון פנימי של 120MB, הניתן להרחבה עד 16GB באמצעות כרטיסי M2. עוד חידוש של המכשיר תמצאו ביכולת הקישור המהירה ל- YouTube, קישור לאתר נמצא במרכז המדיה גם כן, מדובר בתוספת חביבה בהחלט שעובדת ע"ג רשת ה- WIFI. בערכת המכשיר תמצאו כרטיס זיכרון בנפח 4GB. בסך הכל חווית המולטימדיה והמוזיקה ב- W705 מהמרשימות בטלפונים של סוני אריקסון.

ביצועי הקול והסאונד של המכשיר הם ברמה טובה מאוד. הספיקר של המכשיר בזמן שיחה מעולה, אנחנו שמענו חזק, איכותי וצלול והצד השני שמע אותנו איכותי וחזק לפי טענתו. בשיחות רגילות שביצעתי הצד השני שמע אותנו מעולה – חזק ואיכותי, בדיוק כמו כל מכשירי סוני אריקסון ואני שמעתי מעולה וחזק במינון הנכון, המכשיר נוח להצמדה לאוזן. בנגינת המוזיקה הרמקול המובנה בהאזנה לקבצי שמע מספק עוצמה סבירה ומעלה, כזו שמתעלה על של ה- W980 אך מתקשה לעקוף את ה- K610, ואיכות מהטובות והנקיות ששמעתי. נקייה וצלולה מאוד. הרמקול נראה גדול מאוד ומאסיבי, ותופס חלק נכבד מגב המכשיר. איכות הסאונד של המכשיר מצוינת, האזוניות המצורפות מספקות איכות מדהימה, שמצליחה להתעלות על מעט נגני מוזיקה בשוק, בעוצמה מעולה. מדובר בסאונד איכותי וחזק יותר ממכשירי Walkman אחרים לפי הבדיקה שלי. למכשיר אין יציאת 3.5" מ"מ, אך האוזניות המצורפות מכפות על כך.

ממשק
מערכת ההפעלה של מכשיר ה- W705 מרשימה גם כן וזהה למכשירי סוני אריקסון אחרים. מערכת ההפעלה היא ה- A200, המוכרת לנו מרוב המכשירים. מערכת ההפעלה מגיעה עם שיפורים ממועזריים, אך בכל מקרה היא נחשבת מערכת הפעלה טובה ואיכותית. הפריטים פלאשיים, זזים מצוין, המהירות טובה אך עדיין טעונת שיפור קל ובסך הכל אפשר לאמר שאני רק נהנה מחווית השימוש של סוני אריקסון. אני מחכה למערכת ההפעלה החדשה של סוני אריקסון, ומקווה שהיא תהיה שיפור ניכר. מערכת ההפעלה כוללת ערכות נושא מובנות מרשימות במיוחד, ערכות נושא "פלאש" ועוד. ניתן לשנות את סדר האייקונים של התפריט הראשי, כמו ברוב מכשירי סוני אריקסון לאחרונה.

קרא עוד:  אחרי שהשיקה מחדש את Galaxy Fold, סמסונג ביטלה את כל ההזמנות המוקדמות

סוללה
סוני אריקסון משלבת ב- W705 סוללת 950 מאך, עם נתונים מעולים של 400 שעות המתנה ו- 10 שעות שיחה. בפועל, הסוללה חזקה מאוד. הספיקה לי לזמן רב של שימוש, זמן סוללה ארוך יותר ממכשיר ה- W760 בהחלט. זמן השימוש ארוך מאוד, וגם זמן המוזיקה לא נופל ממכשירים אחרים ועומד על 22 שעות מוזיקה. כשאר השארתי את ה- WIFI דלוק, שמעתי מוזיקה משך שעתיים ודיברתי חצי שעה, הסוללה הגיעה ל- 43 מדובר בנתון מצויין.

גלישה
מבחינת תוספות וגלישה ה- W705 עושה עבודה מצוינת. למרות המחיר שצפוי לעמוד על 59 ש"ח לחודש בלבד, הוא כולל קישורית WIFI מובנית. מה שאנחנו לא רגילים מסוני אריקסון. דפדפן האינטרנט של ה- W705 מצוין, חווית הגלישה מעולה והוא מגיע עם סמן עכבר שטורם לחווית השימוש. הוא כולל את כל הפונקציות הבסיסיות מדפדפן ברמתו, ומבצע אותם על הצד הטוב ביותר. קישורית ה- WIFI חזקה, ומאתרת רשתות במהירות, כיף לדעת שיש מכשיר שמסוגל לגלוש באינטרנט בחינם ועוד במחיר סביר יחסית. המכשיר כולל יכולת WAP בדור 3.5 עד 3.6 מגה, הגלישה מהירה ואיכותית, אך בהחלט עדיף להשתמש ב- WIFI.

תוספות
המכשיר כולל יכולות מכל טוב – בלוטו'ת V2.0 חזק שעובד מצוין, הקליטה של אוזניות סטריאופוניות מצוינת, עריכת תמונות ווידיאו ברמה טובה, יכולת ניווט למרות ה- GPS שלא נמצא במכשיר – תוכנת GoogleMaps מובנית קוראת מפות במהירות (רק לא של הארץ), רדיו FM חביב בעל קליטה טובה (ללא משדר FM), יכולת DLNA לקישור בין 2 מכשירים, יכולת geo-tagging שלא עובדת בארץ עקב חוסר מפות, מייל בדחיפה ותוכנת מייל משופרת, התוכנה עובדת נהדר וכיף לצפות ולשלוח מיילים, Track-ID ועוד יכולות. המכשיר מעביר תכנים ושולח תכנים דרך USB במהירות.

מה בערכה?
ערכת מכשיר ה- W705 נדיבה וכוללת בין הייתר כרטיס זיכרון 4GB של M2 ומתאם כרטיסי זיכרון.

לסיכום
ה- W705 הוא מכשיר מוזיקה חכם ומתקדם. אני סבור שאם אין לכם בעייה כספית תאלצו לחכות למכשיר ה- W995 המשוכלל יותר, שהוא באמת פצצה אמיתית. ה- W705 הוא מכשיר מעולה, מהטובים ביותר שתוכלו להשיג ברמת מחיר שהיא בין 60 ל- 70 ש"ח לחודש (עדיין אין לדעת). המכשיר ישווק בקרוב ברשת אורנג' במחיר משוער של 59.90 ש"ח לחודש בצבעים אדום לוהט וכסף-זהב. מדובר במכשיר מוזיקה מצוין, עם איכות שמע מעולה ומגוון יכולות. ה- WIFI פה בהחלט טורם לחווית השימוש. אני בטוח שסוני אריקסון משווקים את המכשיר כמכשיר מוזיקה, אך הוא הרבה יותר מזה – גימור מעולה, חווית מוזיקה מעולה, מערכת הפעלה נוחה ומעוצבת, מסך מדהים, WIFI, מצלמה טובה ועוד. ה- W980 המוזיקאלי (שעבר זמנו, אגב) גם הוא ברשת אורנג' ובמקרה גם כנראה יעלה יותר, הוא כולל רמקולים סטריאופונים (בכל מקרה, הם פחות טובים מהרמקול של ה- W705), משדר FM, ממשק מוזיקה חיצוני ואורות מוזיקה, אך באופן כללי הוא פחות טוב ממכשיר ה- W705. אהבתי מאוד את ה- W705, מדובר בהשקה מעולה. ה- C905 שישווק בקרוב גם הוא באורנג' צפוי לעלות יותר, והוא כולל מצלמה חזקה יותר ו- AGPS, אך בכל הכל ה- W705 קנייה טובה ומוצלחת הרבה יותר. סוני אריקסון קיבלו פייט יוצא מן הכלל מנוקיה, שהשיקה לאחרונה את מכשיר ה- 5800 באורנג', שעולה על ה- W705 כמעט בכל פרמרטר אפשרי. זה לא מוחק אותו ישר, אבל עדיין ה- 5800 עדיף. כל הכבוד.

91%

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.