עד כה ידענו כי שם הקוד U5i שייך למכשיר ה-Kurara, כשה- U מציין את סדרת המכשיר (Entertainment Unlimited) שכבר שייכים אליה כיום ה- Yari, ה- Aino וה- Satio המיועדים לשוק הבינוני פלוס ומעלה. לפני מספר ימים קיבלו ב-FCC את המכשיר לבדיקות ונתגלה כי ה- U5i הוא שם קוד של מכשיר אחר ולא של ה- Kurara המוכר.

כשדלף ה-Kurara לראשונה, נאמר כי המכשיר בעל מערכת הפעלה מסוג סימביאן עם מסך מגע בגודל 3.2 אינצ', הקלטת וידאו 720p, מעבד Cortex A8 600MHz, קישורית 3G עם HSPA ו- Wi-Fi. אולם המכשיר הנבדק FCC הנקרא U5i כולל קישורית WiFi וכן GSM ו-EDGE בלבד ללא תמיכה בדור 3 בדומה למפרט ה-Kurara. שאר המפרט של ה- U5i כולל מסך מגע ברזולוצית nHD, מערכת הפעלה סימביאן, מצלמת 2MP ותמיכה בדור השני כמו שכבר ציינו.

ע"פ המפרט החדש, נראה כי ה- U5i נועד להתחרות אל מול ה- Nokia 5230 וה- Nokia 5530 XpressMusic ובכך להיות המכשיר החלש ביותר בסדרה שמיועד לשוק המכשירים החלשים יחסית. כרגע עומד תאריך ההכרזה שלו על הרבעון הראשון של 2010, כשסוני אריקסון ביקשה מ- FCC לשמור על סודיות עד לחודש מרץ. אנחנו כמובן מצפים להדלפות עוד לפני כן, גם אם לא מ- FCC אך אנו בטוחים שיש עוד רבים שידליפו לרשת מידע (מקור1, מקור2).