elm_and_hazel
אחים לנצח: elm מימין ו- hazel משמאל

כחלק מהטרנד הירוק, החלו יצרניות הסלולר להשיק מכשירים אשר אמורים להפוך את הסביבה שלנו למעט יותר ירוקה. לא ברור עד כמה הדבר באמת עוזר למעט החיסכון בנייר בשל האריזות הקטנות בהן נארזים המכשירים, במיעוט בחוברות ההדרכה שמגיעות בכרטיסי זיכרון במקום בהדפסה ובפלסטיק המתכלה במהירות ממנו עשויים המכשירים, אולם כל צעד קטן מוביל אותנו בדרך לעולם ירוק יותר.

שני מכשירים חדשים של סוני אריקסון שמצטרפים לסדרת ה-GreenHeart הם ה-Elm  (בתמונה למעלה) וה-Hazel (בתמונה בהמשך) שמגיעים אלינו ממש זמן קצר מאוד אחרי שיווקם בעולם. את תחילת הסדרה בארץ, פתח ה- Naite שהושק בקמפיין ירוק המבטיח לתרום עץ על כל מכירה של מכשיר ביער יתיר שבאזור הנגב. למרות שלא מדובר במכשיר חזק יחסית, הצליחה ברס לנטוע עד כה כבר 5300 עצים ממכירות המכשיר (סכום מכובד מאוד) ואף הפיצה את היוזמה (הישראלית) לשאר העולם, כך שבסוני אריקסון העולמית אימצו את הרעיון למדינות נוספות באירופה.

לדברי סוני אריקסון, המכשירים בעלי איכות שמע משופרת בזכות מסנן רעשים (Noise Shield) ומתאם עוצמת קול אוטומטי כאשר ה- Hazel אף הצליח לזכות במקום הראשון בדירוג של מכון Factory Test כסלולרי עם איכות השמע הטובה ביותר מבין כל עשרים המכשירים אותם בדק המכון. בערכה תוכלו למצוא גם מטען מדגם EP300 GreenHeart הנחשב לבעל צריכה נמוכה וניצול אנרגיה גבוהה. מעבר לתחום הירוק, לא שכחו גם את הטכנולוגיה העכשווית ולכן, כצפוי שילבה סוני אריקסון את האינטגרציה המלאה עם הרשתות החברתיות כך שניתן להתעדכן ולעדכן ישירות ממסך הבית ואף לקבל מידע מפורט יותר על חברים בלחיצת כפתור. בין הרשתות החברתיות שמסנכרנות עם המכשיר עוד בעת רכישתו תוכלו למצוא את פייסבוק, טוויטר ו- Myspace. מעבר לכך, נראה כי בסוני אריקסון מנסים לקרב עד כמה שאפשר את מערכת ה- A2 הסגורה שלהם לגוגל ולבצע חיפוש במנוע החיפוש המתקדם היישר ממסך הבית.

קרא עוד:  הבטא האחרונה של Android Q הגיעה, ההשקה הרשמית בקרוב

המכשירים כוללים מפרט המציב אותם בדרג בינוני ביחס לשאר מכשירי היצרניות ובדרג הגבוהה ביותר מבין המכשירים הירוקים המשווקים בארץ בידי סוני אריקסון. בין הנתונים השונים תוכלו למצוא מסך בגודל 2.6 אינץ', מצלמת 5MP עם פוקוס אוטומטי וזיהוי פנים וחיוכים, קישוריות בלוטות', Wi-Fi ו- GPS, נגן מדיה ועוד. למרות הדמיון הרב בין שני המכשירים,  Hazel מעוצב בתצורת סליידר עם עמידות גבוהה בפני מים ומסך עם 16 מליון צבעים, וה- Elm מגיע בתצורת קנדי בר יחד עם משקל נמוך (90 גרם!) ומסך עם 262 אלף צבעים בלבד.

שני המכשירים מגיעים בצורה החדשה שתופסת את קו המוצרים של סוני אריקסון והיא הקימור בגב הנראה לראשונה במכשיר ה- X10. בזכות אותו הקימור, שואפת סוני אריקסון להשיג התאמה מושלמת לכף היד וכך לגרום לתחושת נוחות גבוהה מאוד ביחס לצורת המכשירים המוכרות כיום. מיקי ברקן, מנכ"ל ברס אלקטרה נציגת סוני אריקסון בארץ מסר בנוגע להשקת המכשירים כי, "אנו שמחים להרחיב את סדרת GreenHeart בישראל עם ה-Elm וה- Hazel שמצטרפים ל- Naite אשר זכה להצלחה רבה בארץ" והוסיף כי "את מחויבותנו לשמירה על איכות הסביבה בהתאם לערכי המותג, הוצאנו לפועל באמצעות החבירה לקק"ל ואנו גאים בפעילותנו ובהפיכת הנגב לירוק יותר".

את המכשירים תוכלו לרכוש באורנג' ובסלקום כאשר אורנג' תשיק את מכשיר ה- Elm בצבע שחור ואילו סלקום משיקה את ה- Hazel בצבעי אדום או שחור לפי בחירה.