את "ראש בראש" אתם וודאי מכירים ממאמרים קודמים אך הפעם ננסה לקחת את המדור צעד אחד קדימה ובו נעמיד 2 מוצרים מאותו התחום ונבצע השוואות מאפיינים ביניהם. והיום: N85 vs. C905.

ה-Nokia N85 ו-Sony Ericsson C905 הם מכשירי מולטימדיה מתקדמים. עד שיגיע W995, ה-C905 הוא מכשיר הדגל של סוני אריקסון בישראל. ולעומתו, ה-N85  הוא מזעור של מכשיר הדגל של נוקיה, ה-N96 היקר, עם כמה שיפורים קלים.

מבנה: שני המכשירים  בנויים  בתצורת סליידר. ה-C905 עבה יותר בכ-4 מילימטר, וזה ניכר בהרגשה בכיס המכנס לעומת ה-N85  שמורגש פחות. ברמת הפלסטיקה, ה-C905 בנוי טוב יותר ופחות מצועצע כראוי למכשיר דגל. ה-N85 הוא סליידר דו כיווני בדומה ל-N95/N96. פתיחת הסליידר כלפי מעלה תגלה את המקלדת הנומרית ואילו פתיחה בכיוון ההפוך תגלה את מקשי המולטימדיה. לחיצה על PLAY תכניס אתכם לנגן המוזיקה המובנה של המכשיר.

מערכת הפעלה: ה-N85 פועל על מערכת ההפעלה סימביאן בגירסא 9.3 המאפשרת התקנה של מגוון יישומים, נגן המוזיקה המובנה במכשיר בעייתי בחלק מן הגירסאות ונתקע במעבר בין שירים לפעמים.

ה-C905 פועל על אותה פלטפורמה שראינו בדגמים האחרונים של חברת סוני אריקסון הנקראת A2. המערכת עברה ליטושים קלים והיא נראית טוב. מערכת ההפעלה מהירה והמעבר בין תפריט לתפריט חלק בצורה משביעת רצון. המכשיר תומך בהורדת יישומי ג'אווה בלבד.

מצלמה: לסוני אריקסון מצלמה ברזולוציית 8.1 מגה פיקסל. העדשה מוגנת בעזרת מכסה עדשה ומצוידת היטב עם פלאש Xenon איכותי, פוקוס אוטומטי, 3 נוריות לד השימושיות מאוד לצילום וידאו בלילה ומראה. למצלמה שלל תכונות כגון זיהוי פנים, מאקרו, פיצוי חשיפה ועוד
.
ה-N85 מצויד במצלמת 5 מגה פיקסל עדשת קארל צייז, פוקוס אוטומטי, עם פלאש לד כפול ומכסה לעדשה ומראה. שניהם מצלמים טוב ביום וגם בלילה, ולמרות ששניהם עדיין לא מהווים תחליף מספיק למצלמה דיגיטלית רגילה, התחום של מצלמות הסלולר נמצא במגמת שיפור מתמדת.

מולטימדיה: המסך של N85 בגודל 2.6 אינצ',16 מיליון צבעים מסוג AM-OLED, מה שאומר חסכון בחיי סוללה ואיכות יוצאת דופן. אולם למסך זה יש גם חסרונות: באור שמש התצוגה דוהה וקשה לצפיה. המסך של C905 בגודל 2.4 אינצ' והוא בעל 262 אלף צבעים, לא איכותי כמו של N85 אבל בהחלט מספק.

ה-N85 מגיע בערכה עם כרטיס זכרון מסוג micro sd בנפח של 8 ג'יגה, ובעוד שבערכה של הC905 נמצא כרטיס מסוג m2 בנפח של רק 2 ג'יגה.

בכלליות איכות הסאונד טובה בשני המכשירים. ה-C905 מצויד ברמקול אחד בינוני וה-N85 מצויד ב-2 רמקולים. איכות הסאונד ב-N85 מעט טובה יותר. ל-N85 יש שקע 3.5 מ"מ מה שאומר שאין צורך להשתמש באוזניות שמגיעות עם המכשיר ואתם יכולים להשתמש בזוג אוזניות סטנדרטיות (ואיכותיות יותר).ל-C905 יש שקע קנייני כמו בכל מכשירי הסוני אריקסון. הסאונד באוזניות מצוינת בשני המכשירים.

כמובן שהמכשירים מצוידים בבלוטות', רדיו FM ו-WIFI.

פיצ'רים נוספים: C905 – רדיו FM, מקלט GPS, קישוריות wifi, מזהה המוזיקה של סוני.
N85:רדיו FM, מקלט GPS, קישוריות wifi, משדר FM.
הדפדפנים שמגיעים עם המכשירים טובים אבל הדפדפן של נוקיה הנקרא MINI MAP נוח יותר ומציג דפים בצורה טובה יותר.

סוללה: ה-N85 מנצח בתחום זה כאשר הוא מחזיק יום וחצי לעומת יום שימוש ב-C905 בשימוש בינוני-אינטנסיבי.

n85 vs c905

סיכום:
חשוב לציין – יש הרבה תלונות על הגימור ב-N85. בסה"כ שני המכשירים טובים ועושים את עבודתם נאמנה. לדעתנו על בחירתכם לנבוע בסופו של דבר מההבדלים במערכות ההפעלה. למי שמעדיף מערכת הפעלה פשוטה כדאי לבחור ב-C905 ואילו למי שמעדיף מערכת הפעלה פתוחה עם אפשרות למגוון יישומים אך מסובכת כדאי לבחור ב-N85.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.