סוני (Sony) הכריזה על אביזר בשם "תוסף כפתור אחורי" (Back Button Attachment) המיועד לשלט ה-DualShock 4 של קונסולת ה-PlayStation 4. התוסף, המתחבר לשלט דרך כניסת האוזניות, מוסיף למעשה שני כפתורים לצידו האחורי, שעשויים להיות שימושיים במיוחד לשחקנים תחרותיים.

כל אחד משני הכפתורים תומך ב-16 פעולות שונות הניתנות לבחירת המשתמש. מסך OLED בגווני שחור-לבן מציג בכל רגע את הפעולות שנבחרו עבור הכפתורים, וניתן גם לקבוע שלושה פרופילים שונים שיופעלו לפי המשחק – כך שהמטרה היא כי השחקן יאלץ לבלות כמה שפחות זמן בתוך תפריטי הגדרות שיגזלו מזמן המשחק עצמו. התוסף כולל חיבור אוזניות משלו, כך שאין צורך להקריב את החיבור לצורך השימוש בו.

התוסף תומך לדברי סוני בכל אחד ואחד מאלפי המשחקים שיצאו עד היום לקונסולת ה-PlayStation 4. מדובר מבחינת החברה במעין יישור קו עם שלט ה-Elite של מיקרוסופט (Microsoft), המספק יכולות דומות לשחקני ה-Xbox, אלא שסוני יכולה להתהדר ביתרון אחד ברור: המחיר. בעוד ששלטי ה-Elite נמכרים תמורת קרוב ל-200 דולרים, תוסף הכפתורים ימכר תמורת 29.99 דולרים בלבד בהיותו מבוסס על חומרה קיימת. הוא צפוי להגיע למדפי החנויות לקראת סוף החודש הבא.