לא חייבים שעון חכם כדי לדעת מה השעה, ולכן בסוני חושבים כי גם אם השעון לא באמת בעל יכולות מיוחדות, אפשר להפוך אותו לכזה בשימוש בטכנולוגיה הנכונה.

השעון הוצג ביפן תחת המותג Fashion Entertainments ומכונה FES Watch. השוני הגדול בינו לבין שעון מסורתי הוא שהתצוגה פועלת על טכנולוגיית ה-E-Paper, דיו דיגיטלי, הנחשבת לטכנולוגיה חסכונית מאוד בחשמל ואינה זקוקה לתאורה מלאכותית כדי לצפות במסך גם באור שמש ישיר. אבל זה לא מסתיים רק בתצוגת השעה, אלא גם הרצועה כולה מיוצרת ממסך באותה הטכנולוגיה, כך שבלחיצת כפתור ניתן לשנות את עיצוב השעון כולו – מצבע שחור, ללבן לריבועים, פסים וכו’.

לא מדובר כאן בשעון חכם ואין לו כל אפליקציות או יכולת להציג לנו התראות (וחבל שכך), אלא ה-FES Watch הוא שעון כדי להציג את השעה, וגם אביזר אופנה משוכלל שמספק דרך נוספת להיות מחובר לעולם הטכנולוגי.

סוני פועלת בתחום מוצרי הדיו האלקטרוני כבר זה זמן, ומשקיעה בפיתוח של מוצרים לא סטנדרטים כמו שעון זה ומוצרי אופנה שונים המסוגלים להשתלב בשימוש יומיומי והתאמתם האישית. הנייר האלקטרוני כבר משמש אותנו למגוון מוצרים כמו הספרים האלקטרונים של אמזון, והשעון Pebble.

עם סוללה ל-60 יום ותג מחיר של 167 דולרים, יש סיכוי לא קטן שהשעון יזכה להתעניינות רבה כאשר הוא יושק בתחילת שנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.