קונסולת ה-PlayStation 2, היא הקונסולה המצליחה בכל הזמנים ולה קטלוג משחקים גדול ומרשים במיוחד עם משחקים קלאסיים כמו: Jak And Daxter, Ratchet And Clank, God Of War, Metal Gear Solid ועוד. נכון להיום שחקני ה-PlayStation 4 לא יכולים ליהנות מהמשחקים הללו, אך ייתכן כי בעתיד מצב זה ישתנה.

לכבוד ההשקה של משחק Battlefront מסדרת מלחמת הכוכבים, הכריזה Sony על מארז הכולל את קונסולת ה-PlayStation 4, את הכותר Battlefront ועוד אוסף של משחקי Star Wars קלאסיים, בניהם ניתן למצוא כותרים שראו אור על-גבי קונסולת ה-PlayStation 2. נכון לעכשיו, לא נראה שמדובר בגרסאות מחודשות (Remastered) של הכותרים הללו אלא במשחקים הקלאסיים עצמם הרצים על אמולטור (הדמייה) של PlayStation 2. כפי שמצביעים חברי DigitalFoundry, כשמפעילים את המשחקים מופיעה אנימציית ההפעלה עם הלוגו של ה-PlayStation 2, השמירות מבוצעות אל תוך כרטיס זיכרון ובנוסף, במסך מיפוי השלטים מופיעה תמונה של ה-DualShock 2 (בקר השליטה של ה-PlayStation 2) כשכפתורי ה-Start ו-Select ממופים למשטח המגע של בקר ה-DualShock 4.

בעבר, על-גבי קונסולת ה-PlayStation 2, רצו המשחקים באבחנה של 512×448 או 648×448 פיקסלים והיום, עם טלוויזיה באבחנה גבוהה, הם היו עלולים להראות נורא. בחברה ניצלו את הכח של ה-PlayStation 4 כדי לשפר את המראה וביצועים הגרפיים: האבחנה גדלה פי-4 וכעת הם פועלים באבחנה של 1292×896 פיקסלים ובקצב של 60 פריימים לשנייה. על התמונה חל פילטר של החלקת קצוות על-מנת להימנע מקצוות משוננים של המודלים התלת-מימדיים ואכן המשחקים נראים טוב יותר על-גבי הקונסולה מהדור האחרון של Sony.

קרא עוד:  אלה משחקי PlayStation Plus ו-Xbox Live Gold לחודש ספטמבר

בנוסף, נוספה תמיכה ב'טרופיז' (הישגים ווירטואלים) ואלו ממומשים על-ידי פטנט ש-Sony הגישה עוד ב-2013 במסגרתו מערכת ההפעלה מנתחת את הפעילות ומחפשת אירועים מסויימים זאת מבלי לבצע שינויים במשחק המקורי.

ב-Wired תהו, אם יש אמולטור עובד ומתפקד מדוע לא ניתן להריץ (כרגע) משחקי PlayStation 2 על-גבי הקונסולה החדשה של Sony? לאחר פנייה לחברה הם קיבלו אישור כי "אנו עובדים על אמולטור PlayStation 2 על-מנת להביא את משחקי ה-PlayStation 2 לדור הנוכחי". הדבר מעלה את הסברה כי החברה ככל הנראה תחשוף את היכולת החדשה באירוע ה-PlayStation Experience שיערך ב-5-6 לדצמבר. נזכיר כי גם קונסולת ה-Xbox One קיבלה לא מזמן תמיכה בתאימות לאחור וביכולת להפעיל כותרי Xbox 360 נבחרים.

DigitalFoundry מדגימים את יכולת האימולציה

ניתוח ביצועים