ימים בודדים לאחר הכרזת סדרת מכשירי ה-Xperia X החדשה, מאשרת חברת סוני (Sony) את מה שרבים חשדו: ליין המכשירים מסדרת ה-X יחליף רשמית את ליין ה-Z, אשר ייעלם מהמפה. במילים אחרות: לא יושקו עוד מכשירי Xperia Z.

בהודעה רשמית שהוציאה החברה נכתב: "ליין ה-Xperia Z הגיע לסיומו, כאשר מכשירי ה-X מייצגים פרק חדש באבולוציה של אסטרטגיית המוצרים שלנו. מכשירי ה-Z אמנם הביאו את הטכנולוגיה המתקדמת של סוני לעולם הסמארטפונים, אבל מכשירי ה-X מבוססים על חווית משתמש חכמה יותר ביחס למצלמה, ביצועי הסוללה והעיצוב של החומרה והתוכנה".

מבעד לשורות, טוענים מומחים, סוני למעשה מכוונת לשוק הבינוני-זול במקום לשוק הפרימיום. מכשירי ה-Xperia X, XA וה-Xperia X Performance שהוכרזו בברצלונה אמנם מכילים את מערכת Snapdragon 820 ומצלמה איכותית, אבל לוקים בחסר בתחום התצוגה בהשוואה למכשיר ה-Z האחרון שיצא, ה-Z5 Premium עם מסך ה-4K. כך שייתכן שהצעד נועד כדי להשאיר את סוני על המפה ולהרחיב את קהל הלקוחות שלה, ועל כן היא מתמקדת בביצועים טובים יותר ומחירים זולים יותר. על כל מקרה, כל מי שקיווה לדור ההמשך בדמות ה-Xperia Z6, מוזמן לעבור הלאה למכשיר הבא.