שירות הזרמת המשחקים PlayStation Now על המחשב האישי

לאחר שחטיבת הגיימינג במיקרוסופט (Microsoft) העניקה חיבוק חם לבעלי המחשב האישי, ואפשרה לבעלי Windows 10 לשחק בכותרי ה-Xbox במחשב שלהם, גם בסוני (Sony) החלו לצעוד בכיוון דומה. בבלוג ה-PlayStation (פלייסטיישן) הרשמי הכריזה החברה כי היא תאפשר למשתמשי PC לשחק בכותרי PlayStation דרך שירות PlayStation Now.

PlayStation Now, שירות הזרמת המשחקים בענן שהושק ב-2014, מבוסס על טכנולוגייה של גייקיי (Gaikai) שנרכשה בידי סוני ב-2012 בסכום של 380 מליון דולר. עד כה השירות היה זמין רק על הקונסולות של החברה – PlayStation 4, PlayStation 3 והקונסולה הניידת PlayStation Vita, בנגני blu-ray וטלוויזיות תוצרת סוני. בשנה שעברה השירות אף ניתן בטלוויזיות נבחרות של המתחרה סמסונג (Samsung). השירות מאפשר גישה לספרייה של מעל ל-400 כותרים בתשלום חודשי קבוע, בניהן גם סדרות משחקים שהיו עד כה בלעדיות עבור הקונסולות של סוני כמו: God Of War, Uncharted, Ratchet And Clank וכן משחקים בולטים וזוכי פרסים כמו The Last Of Us ו-The Journey.

מכיוון שמדובר בשירות הזרמה יש צורך בחיבור אינטרנט יציב במהירות מינימאלית של 5 מגה-ביט/שנייה ואין צורך במחשב חזק ודירשות המינימום עומדות על: מחשב המריץ את מערכת ההפעלה Windows 7 ומעלה, מעבד אינטל Core i3 במהירות 3.5 ג'יגה-הרץ, נפח אחסון בפנוי בגודל של 300 מגה-בייט וזיכרון פנימי בנפח של 2 ג'יגה-בייט.

לשחק בלי חוטים

Sony DualShock Wireless Adaptorבנוסף הכריזה סוני על מתאם-אלחוטי למחשב האישי. הוא יתחיל להימכר בתחילת ספטמבר במחיר של 25 דולר. המתאם מאפשר לחבר את בקר השליטה DualShock 4 אל המחשב האישי באופן אלחוטי ולהנות מכל התכונות של בקר השליטה: הרטט, משטח המגע, חיישני התנועה ויציאת השמע בתצורת 3.5 מ"מ. אם כי המתאם אינו נדרש כדי לשחק במשחקי ה-PlayStation Now שכן ניתן לחבר את בקר השליטה אל המחשב האישי גם באופן חוטי. כרגע שירות הזרמת המשחקים והמתאם האלחוטי אינם תומכים במחשבים האישיים של אפל (Apple) ובחברה ציינו כי הם "בוחנים את האפשרות התמיכה במחשבי המק".

קרא עוד:  בקרוב ב-PUBG: משחק משותף בין שחקני Xbox ו-PlayStation

שירות ה-PlayStation Now לבעלי המחשב האישי נפרס באופן מדורג וזמין עתה בחלק ממדינות אירופה ויהיה זמין באמריקה הצפונית בקרוב. השירות אינו זמין כרגע בישראל.