בלומברג (Bloomberg) מדווחים כי סוני (Sony) משקיעה לאחרונה מאמץ רב בהגדלת כושר הייצור של מצלמות תלת-מימדיות, המסוגלות לקלוט את מימד העומק בתצלומים. מצלמות מסוג זה נדרשות לצורך מערכות זיהוי פנים מתקדמות כגון זו שבה אפל (Apple) משתמשת במכשירי האייפון (Face ID), כמו גם לשיפור ביצועיהן של אפליקציות מציאות רבודה (Augmented Reality), המשלבות אובייקטים ווירטואליים בתוך העולם האמיתי.

לפי בלומברג, סוני שולטת כיום בכמחצית משוק חיישני המצלמות, ומספקת רכיבים ליצרניות מובילות כגון אפל, סמסונג (Samsung) וגוגל (Google). עם זאת, לאור הירידה המתמשכת במכירות הטלפונים החכמים, נדרשת סוני לנסות ולפתח מוצרים בקטגוריות חדשות. ״המצלמות הביאו עמן מהפכה בטלפונים, ועל בסיס מה שראיתי, יש לי ציפיות דומות עבור חיישני תלת-מימד״ אמר סטושי יושיהארה (Satoshi Yoshihara), מנהל תחום החיישנים בסוני.

Sony Boosts 3D Camera Output After Interest From Phone Makers

בעתיד הקרוב, צפויה וואווי (Huawei) לרכוש מסוני חיישני תלת-מימד עבור כמה מדגמי הטלפון החכם החדשים שלה. לגבי השנים הבאות, תולה סוני תקוות במוצרי מציאות רבודה מתקדמים, כגון משקפי ה-AR אותן צפויה אפל להציג בשנת 2020. מוצרים אלו ידרשו ללא ספק שימוש במערכים של חיישני תלת-מימד מתקדים, בעוד שבטלפונים חכמים די בחיישן בודד על מנת לספק חוויה סבירה.