באירוע שערכה הבוקר בבריטניה, הכריזה יצרנית האלקטרוניקה היפנית סוני על מכשיר חדש, המיועד להקנות לה דריסת רגל משמעותית בתחום המכשירים המהווים נקודת אמצע בין סמארטפון לטאבלט – Xperia Z Ultra.

באגף המפרט, זהו אחד המכשירים החזקים בעולם, המריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.2 על מעבד Snapdragon 800 של קואלקום בעל 4 ליבות במהירות 2.2GHz, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 2GB, אחסון פנימי בנפח 16GB (מהם 11GB בלבד זמינים עבור המשתמש), חריץ הרחבה לכרטיסי microSD עד 64GB, מצלמה אחורית בעלת חיישן Exmor RS ברזולוציית 8 מגה-פיקסל התומך בצילום תמונות ווידאו בטווח דינמי רחב (HDR), מצלמה קדמית בעלת חיישן 2 מגה-פיקסל, קישוריות מכל הסוגים הנפוצים וסוללה בעלת קיבולת של 3,000mAh.

המסך של Xperia Z Ultra, שגודלו 6.4 אינצ' והרזולוציה שלו היא Full HD, הוא מסך חדש של החברה, בטכנולוגיה שהיא מכנה Triluminos. לדברי סוני, הטכנולוגיה החדשה, הקיימת גם בטלוויזיות שלה, מאפשרת שחזור של טווח צבעים רחב יותר על התצוגה ליצירת חוויית צפייה עשירה יותר. בנוסף, כולל המכשיר את מנוע X-Bravia, הסורק תמונות וסרטונים בזמן הצפייה ומוסיף להם חדות, בהירות, ניגודיות ופרטים מדויקים שאבדו בקידוד. כל זה מיועד לוודא שהתצוגה הענקית תספק הנאת צפייה תואמת, ולא תאכזב את המשתמשים. כמו כן, תומך המסך כראוי לקטגוריה בכתיבה ע"י עט סטיילוס – או כל כלי אחר בעל ראש ברוחב מילימטר ומעלה, כולל עפרונות רגילים.

קרא עוד:  מצלמה בהפתעה: 5 מכשירים עם מצלמה נשלפת

14_Xperia_Z_Ultra_Rangeאת כל זה הצליחה החברה לדחוס לגוף מוגן נגד מים ואבק שעוביו 6.5 מ"מ בלבד – מה שמציב אותו קרוב לצמרת המרוץ לתואר "הסמארטפון הדק בעולם" ובמקום הראשון בקטגוריית הפאבלטים.

בנוסף, מאחר והחברה מודה כי בגודל ומשקל כזה (212 גרם) לא נוח להחזיק את הטלפון קרוב לאוזן בזמן שיחה, היא הציגה את Smart Bluetooth Headset 52 (או בקיצור SBH52) – אביזר נלווה שהוא הרבה יותר מסתם דיבורית בלוטות'. המכשיר ניתן להצמדה לכיס או לחגורה בעזרת תפס (קליפס), בעל מסך לצפייה בזהות המתקשר או השיר המתנגן ומאפשר לנהל שיחה בשתי דרכים – ע"י חיבור אוזניות, או באחיזת המכשיר ליד האוזן כמעין שפופרת זעירה.

מכשיר נוסף שהציגה היום סוני הוא SmartWatch 2, הדור השני של השעון החכם שלה. בדומה לדור הקודם, מיועד השעון לשמש כ"מסך שני" עבור סמארטפון מבוסס אנדרואיד, תוך שימוש באפליקציה ייעודית להתקנת גרסאות מותאמות של אפליקציות קיימות על השעון, כגון אפליקציות שליטה לנגני מוסיקה, אפליקציות GPS וכו'. ההבדל העיקרי בין הדור הקודם לדור החדש הוא שיפור בביצועים, שלטענת החברה אינם פוגעים בחיי הסוללה, שאף הוארכו לשלושה ימים בשימוש סביר ועד שבוע בשימוש קל. בנוסף, בדור החדש ניתן להשתמש כשעון גם ללא חיבור לטלפון, בעוד הדור הקודם לא תמך בהמשך ההפעלה ללא סמארטפון מקושר. בנוסף, הדור החדש מוגן נגד מים ואבק, בדומה למכשירי הדגל בסדרת Xperia Z.

קרא עוד:  גוגל לא מחכה למפעילות, תשיק שירות הודעות מתקדם עבור כל משתמשי אנדרואיד