סוני מובייל הכריזה הבוקר בלונדון על שני מכשירים חדשים שיתווספו לסדרת ה-Xperia בשם Xperia Go ו-Xperia Acro S ושניהם יהיו עמידים למים ולאבק.

ה-Xperia Go  (בתמונה למעלה) יהיה מכשיר לשוק הביניים ויכלול מסך בגודל 3.5 אינץ' העמיד בפני שריטות עם טכנולוגיית מעקב אחר אצבע רטובה (תכונה אכן שימושית למכשיר שעמיד במים), מעבד כפול ליבה במהירות 1GHz ומצלמת 5 מגה-פיקסל. בנוסף למפרט זה, נושא המכשיר על גבו את הדירוג הגבוה ביותר של התנגדות למים ואבק בסמארטפונים, דירוג ה- IP67 (ה-ip הוא קיצור ל-International protection) מה שמבטיח עמידות ברמה הגבוהה ביותר (לאלו מביניכם שעדיין בספק לגבי אמינות ההגנה). המכשיר יושק בתחילה עם אנדרואיד בגרסה 2.3 (GingerBread) ויעודכן בהמשך לגרסה 4.0 (ICS) ויהיה זמין בצבעים שחור, לבן וצהוב.

ה-Xperia Acro S הוא מכשיר עם מפרט משופר מה-Go והוא יכלול מסך בגודל 4.3 אינץ' ברזולוציית 1280×720 שיופעל על ידי מנוע Bravia Engine של סוני, מצלמת 12 מגה-פיקסל אחורית עם מהירות צילום גבוהה (הדגמה בסרטון בהמשך) ויכולות צילום וידאו של 1080p, מצלמה קדמית שתצלם וידאו ב-720p ומעבד כפול ליבה במהירות 1.5GHz. גם כאן המסך עמיד בפני שריטות עם טכנולוגיית המעקב, וההבדל ביניהם הוא שמכשיר זה ישא שני תווי תקן לעמידות מפני מים ואבק, ה-IP55 וה-IP57, תקנים אלו קצת פחות מחמירים מזה שבמכשיר ה-Xperia Go אך הם לא נופלים באיכותם ויכולת ההגנה שלהם לשימוש הסביר. כמו כן, המכשיר יגיע כשהוא מריץ את גרסת מערכת ההפעלה 4 של (Android (ICS כבר מהקופסה, כך שהרוכשים לא יצטרכו להמתין לשום עדכון בזמן הקרוב. המכשיר יהיה זמין בצבעים שחור, לבן וורוד.

קרא עוד:  גוגל למתחרים: רוצים להחליף מנוע חיפוש באנדרואיד? תשלמו

שני המכשירים אמורים לצאת (תחילה לשווקים באירופה) ברבעון השלישי של שנת 2012.