סוני (Sony) הודיעה על המכשירים מתוצרתה שיקבלו את עדכון האנדרואיד 6.0 'מרשמלו' והרשימה ארוכה למדי.

סוני, הנחשבת מבין היצרניות שמעדכנות את מכשיריה באופן קבוע ומהיר יחסית, מציגה גם הפעם תמיכה במכשירים רבים ובראשם סדרת Xperia Z5 החדשה הצפויה לצאת בקרוב אשר כוללת גם את דגם ה-Compact וה-Premium. הסדרה של שנה שעברה גם כן כלולה עם Xperia Z3, דגם Compact, הטאבלט והפלוס וכמו גם Xperia Z2 שהושק בשנה שעברה והטאבלט. בתחום מכשירי הביניים, לא היו לסוני רבים שכאלה ואלו שכן יעודכנו כמו Xperia M5, C5, C4 Ultra, ו-Xperia M4 Aqua.

מי שנעדר מהרשימה הוא Xperia Z1 ו-Xperia Z1 Compact, שני מכשירים שהושקו בסוף 2013 המבוססים על שבב Snapdragon 800 ואלו יישארו כך נראה בגרסת האנדרואיד 'לוליפופ' 5.1 ששוחררה עבורם בחודש שעבר. כך מסתיימת התמיכה במכשירים הללו לאחר שנתיים של עדכונים. לדבריה, השדרוג יגיע "בקרוב", ואנחנו מניחים כי זה ייקח עוד מספר חודשים עד אשר הוא יופץ לכלל המכשירים.

כחלק מתהליך השדרוג והרצון של החברה לשתף את המשתמשים, סוני גם תציע ל-10,000 בעלי אחד ממכשירי האקספריה להיות חלק מתוכנית "Concept for Android" אשר החברה השיקה בחודש אפריל האחרון ומאפשרת לחברים בה להיות בחוג מצומצם הזוכה לקבל עדכונים לפני כולם. כרגע התוכנית זמינה רק לגרים באירופה.

סוני מצטרפת ל-HTC, סמסונג, מוטורולה ו-LG שכבר הודיעו על המכשירים שיתעדכנו וביניים היא היחידה המספקת את השדרוג למספר רחב כל כך של דגמים.