סוני (Sony) לא נשארה מאחור זמן רב מדי. אם בשבוע שלפני E3 הוכרז על מהדורה חדשה של קונסולת ה-Xbox One עם אחסון בנפח 1 טרה-בייט, עכשיו הגיע גם תורה של החברה היפנית להכריז על המלך זהה. בבלוג ה-PlayStation האירופי הכריזה החברה על Ultimate Player Edition, מהדורה של ה-PlayStation 4 הכוללת כונן קשיח פנימי בנפח 1 טרה-בייט. מדובר בנפח אחסון כפול לעומת מה שמוצע כיום. בנוסף צוין כי המהדורה החדשה תושק במספר מדינות באירופה ובאזורים התומכים בשיטת שידור PAL החל מה-15 ליולי.

תוספת הנפח היא בהחלט מבורכת, במיוחד בדור הנוכחי של קונסולות המשחק שכן היצרניות מתגאות בנתונים המעידים על כך כי יותר משתמשים בוחרים להוריד כותרים מהחנויות המקוונות, ואלו תופסים בין 40-50 גיגה-בייט. בנוסף, גם כותרים פיזיים דורשים בדור הנוכחי התקנה בכונן הקשיח של הקונסולה, ויש גם הורדות של טלאים או תוכן נוסף – כל אלו יכולים למלא את הכונן הקשיח במהירות.

בנוסף, סוני הכריזה על דגם חדש בשם CUH-1200 שמגיע עם נפח אחסון סטנדרטי של 500 ג'יגה-בייט. ההבדל הוא שקונסולה זו מצוידת בכפתורים מכניים שמחליפים את כפתורי המגע, והיא גם שוקלת כ-10% פחות בהשוואה לדגמים הנמכרים כעת. עוד צוין כי הדגם החדש חסכוני יותר מבחינת צריכת חשמל, ומציע חיסכון של 8%. לדגם עיצוב חיצוני זהה ל-PlayStsation 4 שנמכר כיום, והוא מגיע בשני צבעים לבן-קרחון או שחור-זפת בו החיפוי של הכונן הקשיח בגימור מט בדומה לשאר גוף הקונסולה וזאת בניגוד לכיסוי המבריק שנמצא בשימוש בדגמים הנמכרים כיום. מכירת דגם ה-CUH-1200 תחל ביפן וכרגע לא הוכרז תאריך הגעה למערב.