חלק קטן מבוחני הבטא של PlayStation 4 (פלייסטיישן 4), זכו כבר בסוף השבוע הנוכחי לקבל כמה טעימות מהשדרוג הבא של מערכת ההפעלה של קונסולה, לגרסה 4.50.

בפוסט בבלוג הרשמי של החברה מוצגות כמה מהנקודות החשובות  של העדכון החדש, שזכה לשם Sasuke Update, וכנראה שהחשוב ביותר עבור משתמשי הקונסולה הזו מבית סוני (Sony), היא האפשרות לשמור משחקים ואפליקציות בכונן חיצוני באופן טבעי, ללא כל בעיה ומתפריט השמירה הרגיל.

כל מה שצריך לעשות הוא לחבר כונן חיצוני לחבור ה-USB 3.0 בקונסולה ולבחור את הכונן בתפריט, כשאפשר לחבר כוננים בנפח של עד 8 טרה-בייט לכל היותר, וכאמור, אפשר להתקין ישירות את ההורדות אל הכונן החיצוני. בנוסף, כל התכנים שיהיו שמורים בכונן החיצוני יופיעו במסך הבית, תחת Content Launcher.

עם זאת יש לשים לב: מדובר בשמירה של אפליקציות ומשחקים בלבד, אבל קבצי השמירות של המשחקים יאוחסנו בכונן הפנימי של ה-PlayStation 4.

זה כמובן אינו העדכון היחיד של גרסה 4.50. בין השאר ניתן יהיה להוסיף רקעים אישיים למסך הבית, כולל תמונות ממשחקים, התפריט המהיר אמור לעבור רענון עיצובי, בעיקר, וכן רשימת ההערות וההתראות אמורה להיות מוצגת באופן פשוט יותר שקל יותר להבנה ולתפעול.

לא ברור עדיין מתי סוני מתכוונת להשיק את העדכון הנוכחי לכלל המשתמשים.