סוני (Sony) הכריזה על חיישן צילום חדש המיועד למכשירי טלפון חכם, המתהדר ברזולוציה של 48 מגה-פיקסל – הגבוהה ביותר אי-פעם. החיישן החדש, IMX586 שמו, יגיע כנראה למכשירים אותם מייצרת סוני עצמה, אולם גם לדגמים רבים של יצרנים נוספים, שכן סוני היא אחת הספקיות הדומיננטיות בשוק לחיישני צילום בעבור מכשירי טלפון וטאבלטים.

בזכות הרזולוציה הגבוהה ויכולות עיבוד תמונה מתקדמות, טוענת סוני כי החיישן החדש יספק עושר צבעים ודינאמיות משופרים עד פי ארבע מאלו של מצלמות קיימות. בצילום בשעות החשיכה, יופעל החיישן במצב המאחד כל קבוצה של ארבעה פיקסלים לפיקסל בודד, על מנת לקלוט כמות גדולה יותר של אור. התוצאה היא תצלום ברזולוציה מעט נמוכה יותר (12 מגה-פיקסל), אך הרבה יותר איכותי. מכשיר ה-P20 Pro של וואווי (Huawei), הנחשב כבעל המצלמה המתקדמת בשוק, עושה שימוש בשיטה דומה עם חיישן 40 המגה-פיקסל שלו.

ה-IMX586 צפוי לתמוך גם בצילום בהילוך איטי במיוחד. בסוני מבטיחים כי משלוחים ראשונים של החיישן יגיעו לידי יצרניות שיזמינו אותו בעבור מכשיריהן במהלך חודש ספטמבר הקרוב. סביר להניח כי אותן יצרניות יעדיפו לוודא תחילה שהוא אכן פועל כהלכה, כך שמכשירים ראשונים עם חיישן 48 המגה-פיקסל יגיעו לשוק במכשירי הדגל של תחילת שנת 2019.